تعلل آژانس‌ها در استرداد وجه بلیت باطل‌شده قطار/ هشدار به متخلفان

فرداد پرواز

1 مهر 1396


در حالی برخی آژانس‌ها در استرداد هزینه بلیت یکی از شرکت‌های ریلی تعلل می‌کنند،که نماینده شرکت این اقدام را تخلف دانسته و از برخورد با ۷۰ آژانس متخلف طی یک‌سال گذشته خبر می‌دهد.

خبرگزاری مهر، ‌ گروه فرهنگ: آژانس‌های مسافرتی که نماینده فروش بلیت‌های قطار یکی از قدیمی‌ترین شرکت‌های خدمات حمل و نقل ریلی محسوب می‌شوند، موظف هستند که در صورت انصراف مسافران از خرید بلیت قطاری،که اینترنتی هزینه آن پرداخت شده، مبلغ آن را به مسافر عودت دهند. اما اکنون برخی از این آژانس‌ها عملا از چنین کاری سر باز می‌زنند و مسافران را سرگردان کرده و یا وعده بازگشت پولشان را در روزهای آتی می‌دهند.

در روزهای اخیر،یکی از شهروندان اقدام به خرید ۴ بلیت سفر با قطار از تهران به مشهد کرده بود اما بعد از گذشت ده روز درحالی که یک هفته به زمان سفرش مانده بود؛ با مراجعه به آژانس‌های مسافرتی پس از گذشت ۴ روز نتوانست هزینه خرید اینترنتی خود را پس بگیرد یکی از آژانسهای معروف تهران،اعلام کرد که ٧٢ ساعت دیگر این پول را واریز می‌کند دیگری گفت کارمندش به مرخصی رفته و امکان واریز ندارد و آژانس دیگر اعلام کرد این پول را در حسابش ندارد و آن یکی هم اعلام کرد گرفتن تاییدیه از شرکت حمل و نقل ریلی و واریز پول به حساب مسافر، زمان زیادی می‌برد!

این مشکل مربوط به تنها یک یا دو نفر نیست؛ اگر مسافر و یا گردشگری از خرید اینترنتی خود منصرف شود، باید به آژانس‌هایی که طرف قرارداد با این شرکت هستند سر بزند تا شاید بتواند بعد از مدتی،پول خود را پس بگیرد. این درحالی است که پس از خرید اینترنتی در پایین برگه بلیت آمده که «بلیت طبق مقررات تا یک ساعت پس از صدور به شرط عدم حرکت قطار و مراجعه به آژانس،پرداخت ۱۰۰ درصد بهای بلیت آن قابل استرداد بوده و در صورت استرداد،تا ۱۲ ساعت روز قبل از حرکت ۹۰ درصد کل بهای بلیت و تا سه ساعت مانده به حرکت قطار ۷۰ درصد کل بهای بلیت و تا لحظه حرکت قطار ۵۰ درصد بهای بلیت به مسافر پرداخت می‌شود.»


http://www.mehrnews.com