تعطیلات ژانویه در آسیا

فصل اوج سفر به خیلی از نقاط آسیا از جمله جنوب شرق این قاره از کریسمس آغاز می شود و تا فوریه ادامه دارد. با اینکه سفر به کشورهای آسیایی در این ماه ها گران تر از سایر ایام سال است اما هوای خوب، سواحل آفتابی و شور و حال مناطق توریستی ارزش هزینه ای که می کنید را دارد.

دبی، امارات متحده ی عربی

2safar

هوای ماه ژانویه در بسیاری از مناطق خاور میانه خنک و بارانی است اما شهرهایی مثل دبی و ابوظبی استثناء هستند. در واقع ژانویه ماه پیک مسافرتی دبی می باشد، چون اروپا در این فصل از سال سرد است و مردم ترجیح می دهند به مناطق گرم تر سفر کنند. برای سفر به دبی در ماه ژانویه فقط کافی است که یک ژاکت سبک یا سوئیشرت به همراه داشته باشید تا عصر ها که هوا کمی خنک می شود بپوشید. حتی بردن چتر هم ضروری نیست. اگر دوست دارید می توانید به ساحل بروید، هر چند بیشتر مردم ترجیح می دهند در این وقت از سال در استخر هتل شنا کنند یا به خرید در مال های بزرگ دبی بپردازند.

با وجود شلوغی دبی در ماه ژانویه، باز هم امکان دارد با قیمتی ارزان به این شهر سفر کنید چون هتل های فراوانی برای اقامت وجود دارد. همچنین رزرو تور یا خرید بلیط هواپیما با قیمت مناسب در تعطیلات زمستانی امکان پذیر است.

2safar

پوکت، تایلند

هوای عالی و آفتابی، پوکت را تبدیل به یکی از محبوب ترین مقصد های سفر در فصل زمستان کرده است. بیشتر مردم برای لذت از دریا و گرفتن آفتاب به پوکت سفر می کنند.

فراموش نکنید پوکت گران قیمت ترین ناحیه ی تایلند است و سفر به آن چندان ارزان نیست. اگر به جای هتل های ساحلی جایی در خود شهر اجاره کنید، سفر شما خیلی مناسب تر تمام می شود. هر چند در این صورت مجبور خواهید بود هر روز مسافتی را برای رفت و برگشت به ساحل طی کنید اما این بستگی به خودتان دارد که با چه میزان بودجه ای خواهان سفر به این جزیره ی زیبا هستید.

2safar

سیام ریپ، کامبوج Siem Reap

اگر قصد بازدید از مجموع معبدهای معروف Angkor Wat در شمال کامبوج را دارید، ماه ژانویه مناسب ترین زمان سفر است. هر چند باید خاطر نشان کنیم شلوغ ترین زمان نیز هست. سایر اوقات سال هوای این منطقه بسیار گرم و مرطوب است به طوری که بازدید از معبد در وسط روز طاقت فرسا خواهد بود اما در ماه ژانویه براحتی قادر خواهید بود در این معبد ها گردش کنید و از زیبایی و شکوه آن ها لذت ببرید.

هتل های سیام ریپ عمدتاً گران قیمت هستند چون به طور کلی بیشتر توریست های ثروتمند و خواهان تجملات به این منطقه سفر می کنند. با این وجود جاهای ارزان تری هم برای اقامت در این شهر وجود دارد.

2safar

گوآ، هندGoa

گوآ محبوبیت ویژه ای در سفرهای کریسمس و ماه ژانویه دارد و هتل ها در این ایام از سال گران تر است. با این وجود همچنان از بسیاری از مناطق ساحلی دنیا ارزان تر می باشد. این منطقه وسیع است و بازه های قیمتی متفاوتی برای سفر به آن وجود دارد. برخی هتل های ساحلی پکیج های گرانی دارند اما هتل های کمی دورتر خیلی ارزان تر هستند.توجه داشته باشید قیمت ها در گوآ مانند سایر نقاط هند در سال های اخیر افزایش داشته است. اگر مایل باشید به جز گوآ به سایر نقاط هند نیز سفر کنید هواپیمایی مومبایMumbai یا همان بمبئی در ماه ژانویه عالی است. دهلی نیز روزهای گرمی در زمستان دارد هر چند عصرها هوا رو به سردی می رود.

2safar

جزیره ی بوراکای، فیلیپین Boracay Island

در ماه ژانویه هوای این جزیره عالی است و به همین دلیل هم فصل پیک مسافرتی این منطقه می باشد. سواحل زیبا و جو دلپذیر این جزیره از بسیاری از سواحل شلوغ جنوب شرق آسیا بهتر است. از آنجا که این جزیره عریض و باریک است، تقریبا تمامی هتل ها در خط ساحلی قرار دارند و تفاوت قیمت چندانی به خاطر نزدیکی یا دوری از ساحل در هتل ها دیده نمی شود. قیمت غذا و نوشیدنی در این منطقه بسیار مناسب است و حتی تفریحاتی مثل ماساژ یا غواصی نیز چندان گران نیست.

2safar

هوشی مین سیتی، ویتنام Ho Chi Minh City

سایگون یا هوشی مین سیتی یک شهر ساحلی محسوب نمی شود اما محبوب توریست های کولی به پشت است که در این فصل از سال ویتنام را برای سفر انتخاب می کنند. در سواحل شرقی ویتنام شهر نها ترانگNha Trang و چند جزیره در نزدیکی کامبوج برای ساحل دوستان وجود دارد. با این حال هوشیمین سیتی بر طبق هر استانداردی که در نظر بگیرید ارزان است و حتی اگر مقصد نهایی شما ساحل باشد، باز هم پیشنهاد می شود در این شهر توقف داشته باشید.

هوا در ماه ژانویه از تمام سال بهتر است هر چند عصر ها کمی سرد می باشد. در ضمن در این شهر بر خلاف سایر شهرهای ویتنام جشن و شادی به وفور دیده می شود.

2safar

لانگ پرابانگ، لائوس LuangPrabang

شهر دیگری که که برای سفر در ژانویه پیشنهاد می شود لانگ پرابانگ است که بزرگ ترین شهر توریستی لائوس به شمار می آید. در این وقت از سال شهر به شکل مطلوبی شلوغ و پر جنب و جوش است. روزها هوا گرم و خشک و شب ها بسیار دلپذیر می باشد.

در سال های اخیر هتل های لوکسی در این شهر ساخته شده است و به نظر می رسد سفر به این شهر برای مسافرانی که با بودجه ی محدود سفر می کنند، چندان انتخاب مناسبی نباشد اما جاهای ارزان تری هم برای اقامت وجود دارد که اگر چه به صورت آنلاین در دسترس نیستند اما اگر ماجراجویانه سفر کنید و در خود شهر به دنبال محل اقامت ارزان بگردید، به احتمال زیاد مورد خوبی پیدا خواهید کرد!

2safar