تدوین طرح جامع ساماندهی منطقه نمونه گردشگری مرنجاب

فرداد پرواز

04 تیر ماه


معاون توسعه مدیریت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: شهرستان آران و بیدگل با ۱۲۵ اثر تاریخی ثبت شده ملی پس از شهرهای اصفهان و کاشان سومین شهر استان در زمینه آثار تاریخی است.

سمیع‌الله حسینی‌مکارم در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: طرح جامع حفاظت از میراث فرهنگی کشور در آینده نزدیک اجرا می‌شود و این طرح جامع شامل بخش‌های مختلفی است که مهم‌ترین آن طرح جامع حفاظت الکترونیک است.

وی ادامه داد: طرح مذکور امسال در اکثر بناهای ثبت جهانی و ۱۹ موزه‌ کشور به صورت متمرکز با نصب دوربین‌های مداربسته، ایمن سازی به لحاظ آتش نشانی و مسائل الکترونیکی اجرا خواهد شد.

معاون توسعه مدیریت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری افزود: بخش بعدی طرح جامع حفاظت، فروش بلیت الکترونیک خواهد بود که شامل بناهای ثبت جهانی، موزه‌های ملی و بناهای مهم تاریخی از جمله حافظیه و سعدیه خواهد بود.

«حسینی مکارم» بخش سوم این طرح را تشکیل انجمن‌های میراث فرهنگی در کل کشور بیان کرد و گفت: در استان‌ها این انجمن‌ها به ریاست استاندار، در شهرستان‌ها به ریاست فرماندار و در شهرها و روستاها به ریاست بخشداران و دهیاران خواهد بود.

وی با تاکید بر توجه ویژه به منطقه گردشگری مرنجاب گفت: ساماندهی این منطقه در استان اصفهان در حال پیگیری است و مراحل نهایی خود را طی می‌کند، امیدواریم به زودی این منطقه ویژه به سامان برسد و باعث رشد اقتصادی منطقه شود.


www.isna.ir