تجربه ی سفری خوش با توصیه های بهترین کارشناسان دنیا

تجربه ی سفری خوش با توصیه های بهترین کارشناسان دنیا

سفری بدون استرس و شاد که به خوبی ارزش پولی که صرف آن کرده اید داشته باشد، حق شماست. ما در 2Safarآماده ایم در خلق این تجربه ی بی نظیر به شما کمک کنیم. در این مقاله و مقالات بعدی توصیه های از بهترین کارشناسان، برنامه ریزان تور، خلبانان و مهمانداران و همچنین مسافران کثیر السفر و با تجربه برای شما گردآوری کرده ایم. بهکار بستن این توصیه ها لذت شما را در سفر دوچندان کرده و استرس را به حداقل می رساند. با ما همراه باشید.

2safar

1.

بهترین زمان برای رزرو بلیط هواپیما، هتل یا تور بین سه تا هفت هفته قبل از سفر است. این زمان بر اساس داده های مربوط به سال های 2016 و 2017 تخمین زده شده است.

2.

نرخ بلیط هواپیما، هتل و تور در آژانس ها و سایت های مختلف با هم فرق دارد. تصور نکنید برای خرید بلیط و رزرو تور چک کردن سایت های مختلف و سر زدن به آژانس های گوناگون کاری بی ثمر است. اتفاقاً چنین کاری برای پیدا کردن بهترین و مناسب ترین خدمات توصیه می شود.

2safar

3.

برخی خطوط هوایی معروف مانند دلتا و سوث وست، بلیط های خود را از طریق سایت های واسطه به فروش نمی رسانند و برای خرید بلیط این ایرلاین ها باید مستقیماً از سایت خود ایرلاین اقدام کرد. بنابراین زمانی که شما قیمت بلیط ایرلاین های مختلف را در سایت های واسطه مقایسه می کنید، بدانید این قیاس تمام پرواز ها را شامل نمی شود و سر زدن به سایت این ایرلاین ها را فراموش نکنید.

4.

قبل از خرید بلیط از یک سایت واسطه، قیمت آن پرواز در سایت خود ایرلاین را نیز چک کنیدو چنان چه تفاوت قیمت معناداری بین این دو وجود ندارد، بلیط را از سایت ایرلاین خریداری کنید. این کار چندین مزیت دارد. اولاً در صورت تأخیر یا کنسلی شما راحت تر می توانید بلیط جایگزین را گرفته یا جریمه دریافت کنید. ثانیاً می توانید عضو باشگاه مشتریان ویژه ی سایت شده و از خدمات آن بهره مند شوید.

2safar

5.

اگر با اعضای خانواده سفر می کنید، قیمت بلیط را هم به صورت انفرادی و هم گروهی چک کنید. گاهی خرید چند بلیط جداگانه به صرفه تر از خرید همه ی آن ها با هم است.

6.

هزینه ی شما صرفه جویی خواهد شد. مثلاً نرخ بلیط ها در صبح روز کریسمس پایین تر از شب قبل از کریسمس است. اگر به خوردن شام کریسمس همراه با اعضای خانواده آنقدر ها اهمیت نمی دهید بلیط خود را روز بعد رزرو کرده و سود کنید!

2safar

7.

رزرو بلیط هواپیما همراه با هتل معمولاً به صرفه تر از رزرو هر کدام از این دو به صورت جداگانه است. سایت های واسطه مانند اکسپدیا این گزینه ی رزرو بلیط و هتل همراه با یکدیگر را ارائه می دهند و تخفیف های خوبی عرضه می کنند. آژانس های مسافرتی نیز پکیج بلیط هواپیما و اقامت هتل را به نرخ مناسبی به مسافران خود ارائه می دهند.

2safar

8.

در مجله های خبر رسانی ایرلاین ها ثبت نام کنید. به این صورت شما از تخفیف ها، آفرهای ویژه و پرومو کد ها زود تر از دیگران مطلع خواهید شد. گاهی ایرلاین ها تا 50 درصد تخفیف برای مشتریان خود در نظر می گیرند.

2safar

9.

زمان طلایی تغییر تاریخ پرواز را از دست ندهید. بسیاری از ایرلاین ها به شما این امکان را می دهند که تا 24 ساعت پس از خرید بلیط (در صورتی که حداقل یک هفته تا پرواز فاصله باشد)، تاریخ بلیط خود را به طور رایگان تغییر دهید. پس از 24 ساعت شما در صورت نیاز به تغییر تاریخ تا 200 دلار شارژ می شوید.

10.

تأخیر در پرواز در تمام ایرلاین ها ممکن است اتفاق بیفتد اما بهتر است بدانید پرواز صبح زود و اول وقت کمترین تأخیر را دارند. اگر برایتان مهم است که حتماً قبل از ساعتی مشخص در مقصد خود باشید، صبح زود پرواز کنید.

2safar

11.

اگر مجبور به گرفتن پرواز دو قسمتی هستید، شهری گرم را برای پرواز کانکشن خود انتخاب کنید. به خصوص در فصل زمستان این نکته از اهمیت بالایی برخوردار است. احتمال تأخیر در هوای سرد به علت یخ زدن باند بیشتر است. به علاوه خود شما ممکن است به خاطر تغییرات آب و هوایی بیمار شوید.

2safar

12.

بیست و چهار ساعت قبل از پرواز چک این کنید. چک این آنلاین مزایای زیادی دارد. یکی از بزرگ ترین مزیت ها این است که چنان چه دیر به فرودگاه برسید و گیت چک این پرواز شما بسته شده باشد، با چک این آنلاین خود می توانید سوار هواپیما شوید. در غیر این صورت مجبورید با پرواز بعدی سفر کنید.

2safar

13.

در چمدان خود یک ساک توری مخصوص لاندری قرار دهید تا در طول سفر لباس های کثیف خود را در آن ساک بگذارید و از سایر لباس ها جدا کنید. همچنین پس از پایان بسته بندی چمدان، یک ملافه ی خوشبو و معطر را روی لباس ها قرار دهید. به این صورت لباس های شما بوی خوشایندی خواهند داشت.

2safar

14.

تمام کرم ها، قوطی های حاوی مایع و چیز هایی از این قیبل را داخل بسته های زیپ لاک قرار دهید و بعد آن را نیز داخل پلاستیک دیگری بگذارید. به کمتر از دو لایه پلاستیک رضایت ندهید تا در صورت نفوذ کردن ماده ی داخل قوطی به بیرون، وسایل چمدانتان خراب نشود.

15.

اگر به بردن یک کیف یا ساک به داخل هواپیما مجاز هستید، کوله پشتی را انتخاب کنید زیرا در کوله پشتی می توان وسایل بیشتری جای داد.

2safar

16.

لباس های خود را در پلاستیک و کاور قرار داده و سپس در چمدان بگذارید زیرا به این صورت لباس ها تمیز تر مانده و در صورت بروز اتفاقی مانند نفوذ شامپو یا کرم به چمدان، به لباس ها آسیب نمی رسد.

17.

نسخه ی مسافرتی وسایل آرایشی، بهداشتی را تهیه کنید. حتی اگر این کار را نمی کنید، بطری های کوچک و سایز مسافرتی در فروشگاه ها وجود دارند که می توانید آن ها را تهیه کرده و از محصولات آرایشی و بهداشتی خود در این بطری ها بریزید و خود آن ها را به سفر نبرید. این وسایل هم سنگین و دست و پاگیر هستند و هم امکان خراب کردن وسایل چمدان شما را دارند.

2safar

18.

با کمک بلوتوث رد چمدانی که تحویل بار داده اید را دنبال کنید. تایل Thetileapp.comنوعی بلوتوث است که از چمدان شما به تلفن همراهتان سیگنال می فرستد و حدود دویست فوت را پوشش می دهد. این بلوتوث 25 دلار قیمت دارد. به این صورت زمانی که در قسمت تحویل بار منتظر چمدان خود هستید متوجه می شوید چمدان شما کجاست و مجبور نیستید مدتی طولانی اطراف نوار نقاله در انتظار بار خود باشید.

2safar

19.

آب اکثر فرودگاه ها فیلتر شده و خوشمزه است. حتماً یک قمقمه ی آب خالی همراه داشته باشید و آن را از آب فرودگاه پر کنید و بی جهت پولتان را صرف خرید آب معدنی نکنید.

2safar

20.

شما باید قادر باشید به وایفای رایگان فرودگاه ها وصل شوید. اگر نیاز به پسورد داشتید از قبل به سایت foxnomad.com سر بزنید. در این سایت پسورد وایفای تمام فرودگاه های جهان موجود است.

21.

از فرودگاه هدفون نخرید چون بسیار گران هستند. هدفون خود را از قبل تهیه کنید و حتماً آن را همراه داشته باشید. هدفون در هواپیما وسیله ای بسیار کاربردی است.

2safar

22.

بسیاری از کتاب فروشی های داخل فرودگاه ها به یک شرکت تعلق دارند و شما کتابی از یک کتاب فروشی خریده اید، می تواند در کتاب فروشی فرودگاه دیگر پس داده و پنجاه درصد پول خود را پس بگیرید. فقط کافی است رسید خرید خود را همراه داشته و از تاریخ آن کمتر از شش ماه گذشته باشد.

2safar

23.

قبل از سفر سایت gateguru.com را چک کنید. در این سایت لیست رستوران ها، مراکز اسپا، زمین های بازی کودکان و سایر امکانات فرودگاه های مختلف جهان موجود است و شما می توانید از قبل با امکانات فرودگاهی که در آن جا پرواز دارید آشنا شوید.

24.

در هواپیما از مهماندار بخواهید هوای شما را داشته باشد. این درخواست ها معمولاً با طیب خاطر از سوی مهماندارن پذیرفته می شوند و حتی ممکن است از خدمات رایگانی نیز برخوردار شوید.

2safar

25.

به آموزش های ایمنی پرواز با دقت گوش دهید حتی اگر این صدمین پرواز شما در زندگی تان باشد. ضمن اینکه ایرلاین ها امروزه وارد رقابتی برای این آموزش ها به شیوهی جذاب شده اند و فیلم های سرگرم کننده ای در این رابطه ساخته اند. بنابراین این آموزش ها را از دست ندهید. به قول معروف هم فال است و هم تماشا.

2safar

26.

هنگام نشستن روی صندلی تان به موقعیت درهای خروجی اضطراری و فاصله ی صندلی خودتان با درهای خروجی را تخمین بزنید. در صورت بروز حادثه کابین پر از دود خواهد شد و چشمان شما جلویتان را نخواهد دید. اگرچه این حوادث نادر هستند و همه ی ما امیدواریم هرگز برایمان رخ ندهند، اما این امیدواری دلیل نمی شود به نکات امنیتی بی توجه باشیم.

2safar

27.

در هنگام تیک آف و فرود هواپیما با هندزفری و هدفون موسیقی گوش نکنید. این کار به گوش های شما آسیب خواهد رساند.

28.

دلیل سردرد در پرواز فقط فشار هوا نیست. ممکن است بدن شما دچار کم آبی شده باشد و نوشیدن آب فراوان در طول پرواز توصیه می شود.

2safar

29.

تهویهی هوای بالای صندلی خود را در طول پرواز باز نگه دارید تا هوای اطراف شما تمیز باشد. برای لمس این تهویه از یک دستمال استفاده کنید.

30.

در هنگام نشستن بر روی صندلی هواپیما پاهایتان را روی هم نیندازید. این کار احتمال لخته شدن خون در پاهایتان را افزایش خواهد داد.

31.

شما در طول پرواز 113 بار بیشتر از شرایط عادی احتمال دارد سرما بخورید. بنابراین اهمیت مراقبت از خودتان را در طول پرواز نادیده نگیرید. مرتب با دستمال های مرطوب آنتی باکتریال دست های خود را تمیز کنید.

2safar

32.

اگر حس کردید مسافر کناری شما سرما خورده است و در هواپیما صندلی خالی وجود دارد، حتماً از مهماندار درخواست تغییر صندلی تان را کنید. این کار را به آرامی و با صدایی آهسته انجام دهید.

33.

یک بالش کوچک پشت کمرتان قرار دهید و اگر چنین چیزی در اختیار ندارید، ژاکتتان را لوله کرده و پشت کمرتان قرار دهید. به این شکل متوجه خواهید شد چقدر کمرتان راحت تر است و فشار بدنتان بر روی کمر به شکل قابل توجهی کاهش مییابد.

34.

صدای موتور هواپیما می تواند روی مزه و بوی غذای هواپیما تأثیر بگذارد. اگر غذای خود را در حالی که هدفون در گوشتان است بخورید لذت بیشتری از غذایتان خواهید برد.

2safar

35.

از بالش گردنی یو شکل خود به صورت بر عکس استفاده کنید به طوری که اگر در حالی که خوابتان برد گردنتان به جلو خم شد، از گردن شما محافظت کند. به این بالش اسپری رایحه اسطوخودوس بزنید تا به خوابی آرام در شما کمک کند.

36.

به عنوان تنقلات برای خود اسنک پروتئینی همراه داشته باشید. این اسنک ها هم به شما انرژی می دهند و هم زود هضم می شوند و احساس سنگینی نخواهید داشت.

2safar

37.

عضو باشگاه مشتریان هتل های زنجیره ای شوید تا از امکاناتی چون وایفای رایگان، چک این زودهنگام، چک اوت دیر هنگام و غیره برخوردار شوید. برای این عضویت به سایت هتل مورد نظر رفته و ثبت نام کنید.

38.

اتاق هایی که در وسط هر طبقه ی هتل قرار دارند معمولاً ساکت ترین اتاق ها هستند چون از آسانسورو ماشین یخ که در هر طبقه وجود دارد فاصله دارند.

39.

در هتل به سرعت روتختی تزئینی که روی پتو قرار دارد را جمع کنید و کنار بگذارید. این روتختی ها ممکن است فقط چهار بار در سال عوض شوند (این یکی از راز هایی است که کارمند بخش نظافت و اتاق داری هتل به ما اطلاع داده است!).

2safar

40.

قانون متضاد را در رزرو هتل از یاد نبرید. این قانون به این صورت است که هتل های بخش اداری و اقتصادی شهر برای آخر هفته مناسب تر هستند چون خلوت ترند و قیمت اتاق ها در این زمان پایین تر است. هتل در بخش های توریستی نیز وسط هفته به همان دلیل ارزان تر است. پس این قانون را در رزرو هتل فراموش نکنید.

41.

بهتر است یک پرتقال به همراه داشته باشید و آن را در اتاق هتل پوست کنید. اتاق های هتل ممکن است در بدو ورود بوی مواد ضد عفونی و شوینده بدهند و با این کار، شما یک رایحه ی طبیعی و خوشایند را در اتاق پخش می کنید.

42.

اتاق های هتل به خاطر دستگاه های تهویه و بسته بودن پنجره ممکن است هوای خشکی داشته باشند. برای مرطوب کردن هوا اگر اتاق شما به آشپزخانه مجهز است، آب بجوشانید و در غیر این صورت، یک حوله ی خیس روی دستگاه تهویه یا هیتر اتاق بیندازید.

43.

از سرویس اتاق یا غذایی که هتل به اتاقتان می فرستد استفاده نکنید. درست است که به نظر مفرح و حتی رمانتیک می آید اما قیمت این غذا از معمول گران تر است. به جای آن، به نزدیک ترین رستوران اطرافتان که سیستم دلیوری دارند غذا سفارش دهید.

2safar