تاکید خبرگزاری اسپانیا بر میراث غنی فرهنگی و امنیت ایران برای جذب گردشگری

فرداد پرواز

12 بهمن 1395


مادرید- ایرنا- خبرگزاری افه اسپانیا در گزارشی نوشت: شرکت کنندگان در گردهمایی فدراسیون بین المللی انجمن های راهنمای گردشگری که 9 بهمن در تهران برگزار شد، بر فرصت های گردشگری ایران از لحاظ میراث فرهنگی و امنیت کشورمان، تاکید کردند.

این خبرگزاری روز دوشنبه افزود: در این اجلاس بین المللی که با سخنرانی «حسن روحانی» رئیس جمهوری اسلامی ایران و «زهرا احمدی» رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری ایران افتتاح شد، مقامات ایرانی سعی کردند تصویری که سال ها از ایران به عنوان کشوری بسته و مخالف با غرب القا شده بود را پاک کرده و نشان دهند که چگونه می توانند بر مسافران بالقوه تاثیر گذار باشند.

راهنمایان توریسم که خبرگزاری افه با آنها گفت وگو کرده و برای اولین بار برای شرکت در این گردهمایی بین المللی به ایران سفر کرده بودند، گفتند که احساس بسیار خوشایندی از ایران دارند.

«خوآن ایگناسیو» مسئول بخش مالی کنفدراسیون اسپانیایی راهنمایان تور و نماینده اسپانیا در این سمینار تاکید کرد که دیدگاه بسیار مثبتی به ایران پیدا کرده است.

ایگناسیو گفت، ایران بسیار بازتر از آن است که تصور می کردم و از لحاظ فرهنگی به نهایت غنی و مردمی بسیار مهربان دارد.

وی اضافه کرد، تعداد حضور گردشگران در ایران رو به افزایش خواهد بود چون وضعیت امنیت در این کشور خوب است و نمی توان آن را با کشورهای همسایه که دست به گریبان معضل تروریسم هستند، مقایسه کرد.

ایگناسیو در راس یک گروه 20 نفری از راهنمایان تور اسپانیایی به ایران سفر کرده است. آنها به همراه دیگر راهنمایان تور، سفر خود را به ایران از روز 25 ژانویه (6 بهمن ) و با بازدید از شهرهای زنجان و همدان آغاز کردند. سفر آنها به ایران تا 6 فوریه(18 بهمن ) طول می کشد و بازدید از شهرهای گوناگون مانند اصفهان و یزد ،در آن گنجانده شده است.

افه در پایان نوشت: دولت ایران پس از امضای قرارداد هسته ای برنامه ای را برای گسترش گردشگری در این کشور پیش بینی کرده که هدف آن رساندن تعداد جهانگردان خارجی به سالانه 20 میلیون نفر تا سال 2025 است.

در سال 2014 تعداد جهانگردان این کشور تنها پنج میلیون نفر بوده است.


http://www.irna.ir