تاکسی ها در روسیه

تاکسی ها در روسیه

تاکسی ها در ایستگاه های قطار و فرودگاه ها

تمامی شهر های میزبان جام جهانی روسیه، از شرکت های تاکسی رانی رسمی برخوردار هستند. هر کدام از این شرکت ها دارای ناوگان خودرویی خاص خود بوده که به طور منظم مورد بازرسی فنی قرار گرفته و مجوز حمل و نقل مسافر و بار آنها را دریافت می کنند.

2safar

به عنوان مثال در مسکو 60 هزار تاکسی مجاز وجود دارد و در ازای هر 209 مسافر یک ماشین (تاکسی) در نظر گرفته شده است که این میزان نسبت به شهرهایی چون نیویورک، پاریس و مادرید از درصد بالاتری برخوردار است.

2safar

همه شرکت های تاکسی رانی به صورت خصوصی مدیریت می شوند، هرچند تنها برخی از این شرکت ها مجوز یا اعتبار نامه ی فعالیت در فرودگاه ها و ایستگاه های قطار را دریافت می کنند. این اعتبار نامه ها به معنای تایید کیفیت خدمات شرکت های مورد نظر، پس از بررسی و اطمینان از عملکرد آنها، در برخورد و ارائه خدمات مناسب به مشتریان می باشد.

2safar

تمامی تاکسی های دارای مجوز باید یک چراغ زرد یا نارنجی روی سقف شان داشته باشند وروی بدنه شان شطرنجی شده باشد.برخی از شهر های میزبان جام جهانی برای تاکسی ها قوانین بیشتری تعیین کرده اند. به عنوان مثال تمام تاکسی های رسمی مسکو زرد هستند.

هزینه های تردد

2safar

شما از طریق برنامه های تلفن همراه می توانید هزینه تقریبی مسیر خود را تعیین و با کارت پرداخت نمایید.اگر هیچ میزانی برای مسیرتان در ایستگاه مشخص نشده بود شما باید قبل از خروج از ایستگاه با راننده در خصوص کرایه ی تان به توافق برسید. کرایه ی تردد شما به جز در موارد ترافیک سنگین، بستگی به مسافت مسیر مورد نظرتان دارد که از طریق کیلومتر طی شده و یا فاصله کلی محاسبه می شود.

2safar

شرکت های تاکسی در صدد ارائه ی تخفیف بیشتر به مسافران هستند. در مسکو و سنت پترزبورگ به طور متوسط کرایه بین 99 تا 300 روبل است. که انتظار بیشتر و رانندگی در خارج از شهر هزینه بیشتری برایتان خواهد داشت. به طور متوسط،گرفتن تاکسی در هر 30 دقیقه در مسکو مانند دیگر شهر های اروپایی در روز 500 و در شب 600 روبل است.

قوانین مسافر

2safar

هنگام گرفتن تاکسی رعایت برخی قوانین برای شما الزامی است. طبق قوانین روسیه کودکان زیر 12 سال باید در صندلی مخصوصبنشینند و نقض این قانون 3000 روبل جریمه به همراه خواهد داشت. موارد دیگر شامل، بستن کمر بندی ایمنی است که نقض آن نیز 1000 روبل جریمه دارد . شما تا توقف کامل تاکسی حق خروج از تاکسی را نخواهید داشت.

2safar

شما کشیدن سیگار (راننده یا مسافر) را باید قبل از حرکت به صورت توافقی تعیین کنید، برخی از شرکت های تاکسی رانی کشیدن سیگار را ممنوع می کنند. در برخی شرکت ها هم حمل حیوانات خانگی را با محدودیت پذیرفته اند. به طور معمول مسافران گربه و یا سگ خود را باید در حامل و چمدان خاص خود قرار دهند و سوار شدن حیوانات بزرگتر و خاص (مانند خزنده ها) را هم باید مورد مذاکره قرار بگیرد.

2safar

در صورت فراموش کردن وسیله تان در تاکسی می توانید با برنامه های تلفن همراه و یا تماس تلفنی به اپراتور شرکت های تاکسی رانی گزارش دهید.

پرداخت کرایه ی تاکسی

2safar

پرداخت هزینه های تاکسی مورد استفاده ی شما در بیشتر شرکت های تاکسی رانی به صورت نقد انجام می گیرد و شما در هنگام رزرو یا گرفتن تاکسی باید مانند کرایه تاکسی، قوانینی چون سیگار کشیدن و حمل حیوانات خانگی و حیوانات بزرگتر در مورد نحوه پرداخت هم با راننده به توافق برسید. در صورتی که شما تاکسی مورد نظرتان را از طریق برنامه های تلفن همراه گرفته باشید می توانید هزینه ی تاکسی را هم از طریق کارت های اعتباری به صورت آنلاین پرداخت نمایید. راننده ی های تاکسی در شهر های میزبان جام جهانی 2018 روسیه در جا به جایی و حمل وسایل و چمدان های شما مسئولیت مستقیمی ندارند و راننده صرفاً می توانند به شما کمک کنند.

2safar

در شرکت های تاکسی رانی روسیه در شهرهای میزبان، خدمات و آپشن های مازادی برای رفاه و جلب بیشتر مشتری تدارک دیده شده و به شما ارائه می شود. وایفای، صندلی های ایمنی برای کودکان، نوشیدنی های متنوع، تهویه هوا و سوار کردن مسافرن در دروازه ی ایستگاه های قطار و فرودگاه از جمله خدماتی هستند که از قبل در مورد آنها باید با شرکت مورد نظر برای گرفتن تاکسی به توافق برسید.

خدمات انتخاب راننده

2safar

شرکت های تاکسی رانی مجاز در شهر های میزبان جام جهانی روسیه در سال 2018 برای افزایش کارایی و بالا بردن کیفیتخدماتشان شان سرویس های گوناگونی را به مشتریان خود ارائه می دهند. یکی دیگر از این خدمات گرفتن راننده یا تعیین راننده از سوی مشتری است. این سرویس برای کسانی طراحی شده است که توانایی و امکان رانندگی را ندارند و نیازمند یک راننده برای تردد و از استفاده از خودرو خود را دارند. در چنین مواردی شما با مراجعه به شرکت های رسمی و مجاز تاکسی رانی به صورت آنلاین و تلفنی راننده مورد نیازتان را انتخاب کنید.

2safar

شما برای استفاده از این سرویس در شهر های مختلف با نرخ های متفاوتی روبه رو هستید، که این نرخ ها توسط شرکت های تاکسی رانی هر شهر و بسته به رقابت میان آنها تعیین می شود. هزینه ی این سرویس برای شما در مسکو از 900 روبل شروع می شود و در حالی در شهر های دیگری چون کازان و سنت پترزبورگ از 1000 روبل آغاز می شود. نکته مهمی که در این بین باید مورد توجه شما قرار بگیرد موضوع بیمه خودرو شماست. بیمه ی اتومبیل شما (OSAGO) نمی تواند برای تعداد رانندگانی که مجاز به رانندگی خودرو شما هستند محدودیت و تعداد مشخصی را تعیین کند.