تاکسی گردشگری ایران وارد گمرک بندرعباس شد

فرداد پرواز

27بهمن1395


حسین اخلاقی عضو هیات مدیره اتحادیه تاکسیرانی کشور با اشاره به پیگیری‌های انجام گرفته در زمینه به‌کارگیری خودرو استاندارد برای ارائه خدمت به گردشگران گفت: بلک تاکسی (تاکسی لندن) به‌عنوان تاکسی گردشگری ایران وارد گمرک بندرعباس شد.

حسین اخلاقی با اشاره به ورود ۱۴ دستگاه خودرو بلک تاکسی به گمرک هرمزگان اظهار داشت: با پیگیری‌های صورت گرفته و جذب بخش خصوصی توانستیم گام نخست را برای تامین تاکسی تخصصی گردشگری برداریم.

وی با بیان اینکه بلک تاکسی یا تاکسی لندن از لوکس‌ترین تاکسی‌های حال حاضر دنیا محسوب می‌شود، بیان‌ داشت: این خودرو برای فعالیت در مبادی ورودی شهرها نظیر، فرودگاه، اسلکه، راه‌آهن و پایانه‌های مسافربری و همچنین اماکن تاریخی، تجاری و هتل‌ها در نظر گرفته شده است.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی بندرعباس تصریح کرد: تلاش داریم تا با برگزاری آموزش‌های لازم برای رانندگان فعال در حوزه تاکسی گردشگری در راستای ارتقاء کیفی خدمات حرکت کنیم

اخلاقی در ادامه ضمن اشاره به مقدمات فراهم‌شده برای فعالیت تاکسی گردشگری در کلان‌شهرهای کشور اضافه کرد: با ورود بخش خصوصی توانستیم بلک تاکسی را به عنوان لوکس‌ترین و متمایز‌ترین تاکسی دنیا برای ایجاد تاکسی گردشگری عملیاتی کنیم.

این عضو هیات مدیره اتحادیه تاکسیرانی کشور با بیان اینکه یکی از ماموریت‌های تاکسیرانی کاهش آلودگی هوا‌ست، ابراز داشت: به‌منظور توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی حتی باری، با رایزنی‌های صورت گرفته با کارخانجات خودرو‌سازی داخلی در راستای تولید خودروهایی با آلودگی زیست‌محیطی کمتر در دست اقدام است.


http://tnews.ir