تروریسم کور تاثیری بر حرکت با صلابت گردشگری کشور ندارد

فرداد پرواز

27 خرداد 1396


تهران - ایرنا - معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: تروریسم کور تاثیری بر حرکت با صلابت موتور گردشگری کشور ندارد، و چرخ گردشگری کشور روان تر از همیشه به راه خود ادامه می دهد.

رحمانی موحد روز شنبه و پس از گذشت حدود 10 روز از حمله تروریستی به مجلس شورای اسلامی و مرقد امام راحل در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: این اتفاق یک حرکت کاملا سیاسی و کور و فقط به قصد خودنمایی طراحی شده بود.

وی تاکید کرد: ساختار قدرتمند و رو به رشد گردشگری کشور با این حوادث، تحت تاثیر قرار نمی گیرد.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی ادامه داد: با خانواده شهدا همدردی می کنیم و از نیروهای نیروهای نظامی، انتظامی و امنیتی کشور هم بابت امنیت پایدار و تاثیرگذاری مثبتی که گردشگری هم از آن بهره مند است تشکر و قدردانی می کنیم.

وی تصریح کرد: اکنون هم از نظر روحی روانی و هم محیطی به قدری امنیت برقرار است که ما حتی یک گزارش مبنی بر تاثیر، توقف، تعلیق یا تغییر تصمیم از پیش برنامه ریزی شده گردشگران خارجی برای سفر به ایران نداریم.

رحمانی موحد ادامه داد: رزو اقامتگاه های کشور همچنان ابقا است و تورها طبق روال، پر جنب و جوش در حال انجام است و از این منظر فعالیت های گردشگری کشور در چارچوب تنظیم شده پیش می رود و هیچ گزارشی از تورگردان ها و هتل ها برای لغو برنامه نداریم.

وی خاطرنشان کرد: تروریسم کور در مهمان نوازی، امنیت پایدار و وضعیت گردشگری کشور خللی ایجاد نخواهد کرد.

روز چهارشنبه ۱۷ خرداد چندتن از اعضای گروه تروریستی ،داعش با حمله مسلحانه به مجلس شورای اسلامی و مرقد امام خمینی(ره)، موجب شهادت و زخمی شدن عده ای از هموطنان شدند.

تمامی عوامل این جنایت و اقدام تروریستی با هوشیاری نیروی انتظامی و امنیتی به هلاکت رسیدند.


http://www.donyayesafar.com