امارات و ارمنستان، مقاصد اصلی ایرانی ها در نوروز

فرداد پرواز

16 فروردین 1396


بر اساس اعلام رسمی وزارت خارجه ارمنستان، نوروز 96 بیشترین حجم مسافر به کشورهای امارات و ارمنستان عزیمت کرده اند.

به گزارش ایسنا، ارمنستان در سال جاری در حالی به رتبه دوم مقصد گردشگران ایرانی تبدیل شد که در سال های اخیر میزبان بسیاری از ایرانیان بوده و در این میان تسهیلات ویزا، ارزانی سفر به این کشور و همچنین امکان سفر با وسیله نقلیه شخصی باعث شده تا در تعطیلات نوروز تعداد زیادی از ایرانی ها ارمنستان را برای سفر انتخاب کنند.

در ایام نوروز بسیاری از مسافران با رفتن به نقطه مرزی جلفا و گرفتن ویزا در مرز به ارمنستان سفر کردند ،که هدف اصلی این مسافران شهر ایروان بود؛ البته تعدادی از مسافرانِ ارمنستان از طریق تورهای هوایی یا زمینی به این کشور می روند.

معمولا تورهای نوروزی ارمنستان قیمت هایی پایین تر از دیگر کشورها دارد و مبلغ آن بین 700 هزار تومان تا کمی بیش از یک میلیون تومان متفاوت است.

پس از ارمنستان کشور گرجستان در رتبه بعدی مقاصد گردشگران ایرانی قرار گرفته است. این کشور هم به دلیل نزدیکی و قابلیت سفر زمینی برای بسیاری از گردشگران داخلی جذابیت دارد. کشوری که با تدارک برنامه های ویژه جذب گردشگر و کاهش قیمت اقامت و آب و هوای مناسب ،توانسته ایرانیان بسیاری را در تعطیلات نوروز به این کشور بکشاند.

علاوه بر کشورهای همسایه، کشورهای کمی دورتر از جمله هند، چین، بلغارستان و لبنان از دیگر مقاصد رایج سفرهای ایرانیان در ایام نوروز هستند.


http://www.donyayesafar.com