به کارگیری 100کارورز درحوزه گردشگری و صنایع دستی کهگیلویه و بویراحمد

فرداد پرواز

18 مهر 1396


یاسوج- ایرنا- مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد گفت: به کارگیری 100 نفر در قالب طرح کارورزی دانش آموختگان دانشگاهی در واحدهای میراث فرهنگی این استان تصویب شده که بسترهای لازم برای اجرای این طرح در بخش های صنایع دستی و گردشگری فراهم شده است.

محمود باقری، روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با توجه به افزایش مطالبات دانش آموختگان برای اشتغال و آشنا نبودن این افراد با بازار کار و مشاغل مرتبط، دولت طرح کارورزی را برای آشنایی دانش آموختگان دانشگاهی با محیط کسب و کار برای مقابله با بیکاری در دستور کار قرار داده است.

وی افزود: دولت بستر و امکانات لازم را برای ایجاد اشتغال فراهم می کند، مردم و بخش خصوصی باید از این امکانات برای ایجاد فرصت های شغلی استفاده کنند.

باقری بیان کرد: کارگاه های تولیدی صنایع دستی و واحد های گردشگری بهره مند از این تسهیلات باید در جهت اشتغال همراه با تولید و خدمات دهی فعالیت داشته باشند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد ابراز داشت : یکی از مزایای برجسته این طرح برای کارفرمایان این است که در صورت استخدام نیروی کار جدید بعد از اتمام دوره کارورزی از 2 سال معافیت پرداخت حق بیمه نیروی جدید معاف می شوند.

وی عنوان کرد: اولویت پرداخت تسهیلات برای دانش آموختگان صنایع دستی است که بتوانند به صورت کارگاهی اشتغال ایجاد کنند.

باقری تصریح کرد: هدف از اجرای این طرح افزایش قابلیت جذب و اشتغال دانش آموختگان دانشگاهی، ایجاد انگیزه کارآفرینی است.

وی ادامه داد: در این راستا، در همه مناطق کهگیلویه و بویراحمد از جمله روستا ها به منظور جلوگیری از مهاجرت و احیای هنرهای منسوخ شده با اعطای تسهیلات، ارزان قیمت اشتغال زایی ایجاد می شود.


tnews.ir