به روسیه خوش آمدید

به روسیه خوش آمدید

راهنمای هواداران

راهنمای تماشاچیان چیست؟

این راهنمای تماشاچیان برای سهولت کار و سرعت در جستجو و راهنمایی امور مختلف طرفداران و گردشگرانی که قصد بازدید از روسیه در خلال برگزاری تورنمت جام جهانی فیفا در سال 2018 در روسیه را دارند، ایجاد شده است.

2safar

سوالا های مختلفی چون، چگونگی سفر به روسیه، تبادل ارز و انواع مسیرهایمبادله ی پول های خارجی به روبل، نحوه ی پیدا کردن Wi-Fi، نحوه ی رزرو هتل، خرید و سوالات بسیار مختلف و پیچیده تر را می توانید از طریق چند کلیک ساده در سایت 2safar.comدریافت کنید.

2safar

در مجموع، در این فهرست آنلاین، نه بخش مهم وجود دارد، که هر کدام به یک موضوع اختصاص داده شده است.

2safar

11 شهر در روسیه میزبان تورنمنت جام جهانی 2018 خواهند بود که هرکدام از شهر های میزبان جام جهانی دارای سنت، فرهنگ، معماری و طبیعت خاص و منحصر به فرد خود هستند. مسکو، سنت پترزبورگ،یکاترینبورگ، ولگوگراد، سارانسک، روستوف ون دان، نیژنی نووگرود، کالینینگراد و سامارا شهر های میزبان جام جهانی 2018 خواهند بود، که هر کدام تجربه ی فراموش نشدنی را برای تماشاچیان و هواداران تیم های مختلف حاضر در این تورنمنت ایجاد می کنند.

2safar

هواداران فوتبال در 12 استادیوم که با بالاترین استاندارد های بین المللی طراحی و ساخته شده اند، شاهد مسابقات فوتبال خواهند بود. این استادیوم ها دارای زیر ساخت هایی مدرن، خطوط حمل و نقل با تکنولوژی روز، هتل هایی مجهز و با امکانات بالا و غذای هایی با طعم ها و مزه های مختلف هستند، که محل مناسبی برای تفریح و سرگرمی به شمار می روند و سنت ها و فرهنگ های مختلف شهرهای روسیه را به نمایش می گذارند.

2safar

تمامی تیم سازماندهی و برگزار کنندگان تورنمنت جام جهانی 2018 روسیه خواهان خوش آمدگویی به هواداران و مشتاقان جام جهانی فوتبال در سال 2018 هستند.

2safar

چگونگی انتخاب روسیه به عنوان میزبان جام جهانی 2018

10 واقعیت در خصوص جام جهانی 2018 فیفا

2safar

• در 2 دسامبر 2010 ، روسیه برای اولین بار در تاریخ خود، حق میزبانی مرحله نهایی مسابقات جام جهانی 2018 فیفا را کسب کرد. این تورنمنت از 14 ژوئن تا 15 ژوئیه سال 2018 برگزار خواهد شد.

• 32 تیم در این تورنمنت شرکت خواهند داشت. علاوه بر روسیه که به صورت خودکار به عنوان میزبان جام جهانی به مرحله نهایی مسابقات صعود کرده است، 13 تیم ملی دیگر به عنوان سهمیه های قاره ی اروپا، 5 تیم ملی به عنوان سهمیه ی قاره ی آفریقا و 11 تیم ملی دیگر از قاره های آسیا، آمریکای جنوبی و 3 منطقه ی آمریکا شمالی به طور مستقیم به مرحله نهایی مسابقات جام جهانی روسیه صعود خواهند کرد و دو بلیط دیگر مسابقات هم در بازی های پلی آف تعیین می شود.

2safar

• مسابقات جام جهانی 2018 فیفا در 11 شهر برگزار می شود:

مسکو(که شهر میزبان فینال جام جهانی خواهد بود)

سنت پترزبورگ

یکاترینبورگ

کازان

سامارا

ولگوگراد

نیژنی نووگرود

سارانسک

روستوف ون دان

کالینینگراد

سوچی

• از 17 ژوئن تا 2 ژوئیه 2017 مسابقات جام کنفدراسیون ها در روسیه برگزار شد، که در این مسابقات علاوه بر روسیه به عنوان میزبان جام جهانی و آلمان به عنوان قهرمان جام جهانی گذشته ، 6 تیم دیگر شیلی، استرالیا، نیوزیلند، پرتغال، مکزیک و کامرون که متشکل از شش قهرمان قاره های مختلف هستند، در این مسابقات شرکت کردند.

2safar

• مسابقات جام کنفدراسیون ها در چهار شهر میزبان جام جهانی یعنی کازان، سوچی(یکی از مسابقات نیمه نهایی در این شهر برگزار گردید)، سنت پترزبورگ(میزبان یکی از مسابقات نیمه نهایی و محل برگزاری مسابقه ی فینال این جام) و مسکو(برگزار کننده ی مسابقات نیمه نهایی) برگزار شد.

• در سال 2014، نماد و سمبل های جام جهانی فیفا در سال 2018 روسیه طراحی شد، که با موضوعیت یک رویا و اکتشاف فضایی است.

2safar

• نماد اصلی مسابقات جام جهانی 2018 روسیهگرگ زابیواکاست ،که در یک مسابقه و از طریق رای گیری اینترنتی تعیین شد. این نماد توسط اکاترینا بوچارووا(Ekaterina Bocharova) طراحی شده است.

• در فرایند مدیریت و برگزاری تورنمنت جام جهانی و جام کنفدراسیون ها از نیرو های داوطلب استفاده می شود. که نیرو های داوطلب را در 20 حوزه ی عملیاتی به صورت ویژه آموزش خواهند داد. در این برنامه 20 هزار نفر اعلام آمادگی کردند که 5 هزار نفر از این نیرو های داوطلب در برگزاری مسابقات جام کنفدراسیون های سال 2017 حضور داشتند و 15 هزار نفر دیگر هم برای میزبانی جام جهانی 2018 تدارک شده اند.

2safar

• هر کدام از شهر های میزبان جام جهانی 2018 نمایندگانی متشکل از افراد مشهور و معروف خود را به عنوان سفیر انتخاب کرده اند، که این سفیران سبک زندگی سالم، ورزش و فوتبال را به عنوان الگو مناسب معرفی می کنند.

2safar

• به غیر ازتماشای مستقیم مسابقات فوتبال، تماشای آنلاین رویداد های ویژه های جام جهانی توسط فیفا در FIFIA Fan Fests قابل دسترس هواداران فوتبال در روسیه خواهد بود.