بهترین و بدترین صندلی های هواپیما

بهترین و بدترین صندلی های هواپیما

سفر کردن با هواپیما هر روز با امکاناتی جدید همراه می شود. یکی از امکانات امروزی پرواز، انتخاب صندلی به دلخواه است. شما در هنگام چک این آنلاین این موقعیت را به دست می آورید تا صندلی مورد نظر خود را رزرو کنید. البته خیلی از ایرلاین های خارجی برای بعضی صندلی ها در قسمت اقتصادی هواپیما شارژ اضافه تعیین کرده اند. اگر صندلی خود را از قبل رزرو می کنید حتماً در مورد بهترین صندلی ممکن زیاد فکر کرده اید. گاهی انتخاب صندلی واقعاً دشوار است. ما دوست داریم هم کنار پنجره بنشینیم و از تماشای مناظر از ارتفاع لذت ببریم، هم صندلی کنار راهرو باشیم و هر وقت مایلیم از جای خود بلند شویم. به نظر شما صندلی ایده آل در قسمت اقتصادی هواپیما کدام است و در چه ردیفی قرار دارد؟ بدترین صندلی چطور؟ با 2Safarهمراه شوید تا اطلاعاتی مفید در این رابطه بدست بیاورید.

2safar

نتایج نظر سنجی در مورد بهترین صندلی

این نظرسنجی از بیش از هزار مسافر عادی صورت گرفته است به این ترتیب که از مسافرین سؤال شده به جز چند صندلی که از جای اضافی برای پا برخوردارند، کدام صندلی را بهترین می دانند، کنار پنجره، وسط یا کنار راهرو؟ و همچنین کدام ردیف را ایده آل است؟ این نظر سنجی همچنین در مورد اعدادی که به لحاظ سنتی، خوش شانس تلقی می شوند یا اعداد زوج و فرد نیزتحقیق کرده است. با توجه به نتایج، ایده آل ترین صندلی در یک هواپیمای استاندارد صندلی 6A می باشد.

2safar

نتایج این نظر سنجی، یافته های پیشین را تأیید می کند که شش ردیف اول بهترین صندلی های یک هواپیما محسوب می شوند. هر چند برخی خطوط هوایی از نتایج این نظر سنجی ها سوء استفاده کرده و برای صندلی های بهتر شارژ اضافی در نظر می گیرند مثلا در ایرلاین ایزی جت صندلی های بهتر 8 دلار شارژ دارد در حالی این مبلغ در مورد صندلی های معمولی 3 دلار است.

قابل ذکر است که 60 درصد از شرکت کنندگان در نظر سنجی صندلی های کنار پنجره را بهترین صندلی تشخیص داده اند و صندلی های کنار راهرو نیز 40 درصد از آراء را از آن خود کرده اند. جالب است بدانید کمتر از یک در صد مسافران در این نظر سنجی به صندلی های وسط رأی داده اند. مهم ترین علت محبوبیت صندلی کنار پنجره امکان تکیه دادن به دیواره ی هواپیما است. صندلی کنار راهرو در عوض فضای بیشتری برای پاها دارد.

2safar

نتایج نظر سنجی در مورد بدترین صندلی

از سوی دیگر صندلی 31E به عنوان بدترین صندلی هواپیما معرفی شده است. این صندلی در آخر هواپیما و قسمت وسط قرار دارد. بیشتر مسافران از اینکه هنگام سوار شدن بر هواپیما و پیاده شدن از آن از راهروی پر ازدحام عبور کنند نفرت دارند و ترجیح می دهند صندلی های جلوتر را انتخاب کنند. ضمن اینکه صندلی وسط هیچ کدام از مزایای صندلی پنجره یا راهرو را ندارد و با اختلاف قابل توجهی بدترین صندلی محسوب می شود. البته قابل ذکر است برخی مسافران که از تکان های زیاد هواپیما حالشان بد می شود ردیف های وسطی هواپیما و روی بال را ترجیح می دهند چون تکان ها در آن قسمت کمتر حس می شود. اما سر و صدای موتور هواپیما در ردیف های ابتدایی کمتر است و ضمناً پذیرایی از این قسمت آغاز می شود.

2safar