بهترین موزه های کشور روسیه

بهترین موزه های کشور روسیه

نسخه ی روسی روزنامه ی معروف هنر سالانه به معرفی پربازدید ترین و محبوب ترین موزه ها می پردازد. این تقسیم بندی کار توریست ها را تا حد قابل توجهی راحت می سازد زیرا می توانند برنامه ریزی کنند که برای چه موزه هایی وقت بیشتری در نظر بگیرند و بازدید از کدام موزه ها را در اولویت قرار دهند.

جالب است بدانید تنها در دو شهر مسکو و سن پطرزبورگ 23 موزه وجود دارد که چهار موزه خصوصی و سایر موزه ها ملی هستند.

در این مقاله محبوب ترین موزه های کشور روسیه را به شما معرفی کرده و توضیحاتی در مورد هر کدام از این موزه ها ارائه می دهیم. با 2Safar همراه باشید.

2safar

1. موزه ی هرمیتاژ، سن پطرزبورگ، 3،668،031 بازدید کننده

هرمیتاژ در گذشته کاخ سلطنتی و محل اقامت خاندان پادشاهی روسیه بوده است و امروزه یکی از بزرگ ترین موزه های جهان است که هر سال بازدید کنندگان آن افزایش می یابند و شکوه و عظمتی باورنکردنی دارد. هرمیتاژ در واقع بزرگ ترین جاذبه ی گردشگری سن پطرزبورگ به شمار می رود. در این موزه حدود سه میلیون آیتم در معرض نمایش قرار داده شده است. افرادی که برای نخستین بار از هرمیتاژ دیدن می کنند، فقط می توانند تصویری کلی از این موزه به دست بیاورند. برای بازدید کامل از یکی از بی نظیر ترین موزه های جهان، لازم است چندین بار از آن دیدن کرد و وقت زیادی را به تماشای نقاط مختلف موزه از آثار امپریونیستی گرفته تا گنجینه های قیمتی شرقی اختصاص داد.

2safar

برای بازدید از این موزه حتماً لیدر داشته باشید تا توضیحات کامل هر بخش را بشنوید و اطلاعات کافی را به دست بیاورید. بدون لیدر استفاده ی کاملی از موزه نخواهید برد. پس از یک بار گردش در موزه با لیدر، شاید بخواهید دفعه ی بعد در سکوت و با سرعت مورد نظر خودتان مجدداً در موزه گردش کنید و در هر بخشی که بیشتر علاقه مند هستید وقت بگذرانید.

2. موزه ی تاریخ سن پطرزبورگ، 2،639،841 بازدید کننده

دومین موزه ی پربازدید سن پطرزبورگ موزه ی تاریخ یا است که علاقه مندان فراوانی از سرتاسر جهان دارد. چنان چه مایلید سن پطرزبورگ را بهتر بشناسید اما فرصت کافی در اختیار ندارید، بازدید از این موزه امکان این شناخت را فراهم می سازد.

2safar

3. موزه ی کرملین مسکو، 2،157،637 بازدید کننده

این موزه در واقع بخشی از مجموعه قلعه ها و برج هایی است که در مرکز شهر مسکو واقع شده است و در نزدیکی مسیر نقاط مهم و توریستی شهر مسکو مانند میدان سرخ و باغ الکساندر قرار گرفته است. این مجموعه ی وسیع و تاریخی سابقاً محل اقامت تزار ها بوده است. بر روی یکی از برج های کرملین ساعت مشهور مسکو قرار دارد. یکی از جذاب ترین بخش های موزه ی کرملین، موزه ی اسلحه و ادوات جنگی است که قدیمی ترین موزه ی کشور روسیه محسوب می شود. همچنین اشیاء و لباس های سلطنتی، جواهرات، درشکه های خانواده ی پادشاهی روسیه، هدایای پادشاهان و حاکمان سایر کشورها به تزار های روسیه، مجسمه ها و سایر آثار تزئینی از دیدنی ترین بخش های موزه هستند.

2safar