بهترین مقصد های سفر در دنیا از نگاه آنتونی بوردن - قسمت چهارم

بهترین مقصد های سفر در دنیا از نگاه آنتونی بوردن - قسمت چهارم

بوردن در مصاحبه ای که با Reader’s Digest داشته بهترین و رؤیایی ترین سفر هایش را توصیف کرده است. در این مقاله به معرفی مقصد های منتخب بوردن برای سفر خواهیم پرداخت. شاید پس از خواندن این مقاله مقصد سفر بعدی شما تغییر کند. با ما همراه باشید.

توکیو، ژاپن

توکیو یکی از محبوب تر ین ابر شهر های جهان است که کمتر توریستی در جهان نام آن را در لیست مقصد های ایده آل سفر خود قرار نمی دهد. خود آنتونی بوردن بیش از هر شهر دیگری در جهان به توکیو سفر کرده و این شهر را بسیار دوست داشته است. بوردن عاشق فرهنگ ژاپن، به خصوص هنر های رزمی این کشور بود و نام توکیو را نه به خاطر غذا بلکه به خاطر جو و فرهنگ حاکم بر آن در فهرست دوست داشتنی ترین مقصد های خود قرار داده بود. از نظر بوردن حتی هنر آشپزی در این کشور نیز تحت تأثیر نظم و دقت مردم این کشور قرار دارد و به همین دلیل سر آشپز های ژاپنی از دقیق ترین و زبده ترین آشپز های دنیا محسوب می شوند.

2safar

بیروت

عروس خاور میانه جای خود را در دل بوردن و لیست مقصد های محبوب سفر او باز کرده بود. او برای بیروت ارزش بسیار زیادی قائل یود و حتی در دوران اغتشاشات داخلی این کشور نیز نتوانست از سفر به آن خودداری کند. بوردن اتفاقاً در دوره ای که امنیت سفر به لبنان زیر سؤال بود به بیروت سفر کرد تا تبلیغ مثبتی برای کشور محبوبش کرده باشد و مشوق دیگران در سفر به لبنان باشد. از نظر او فرهنگ و همینطور غذای لبنان جزء بهترین ها در جهان هستند.

بیروت شهری جادویی است و این را اکثر کسانی که به آن سفر می کنند تأیید می نمایند. شهری که چون ققنوس از دل مشکلات و سختی ها جان سالم به در برده و از نو متولد شده است. انگار جنگ و فقر و ناکامی هرگز نتوانسته اند این کشور کوچک در جوار دریای مدیترانه را مغلوب سازند.

2safar

آشپزی لبنانی قصه ی جداگانه ای دارد. در تمام جهان شاید کشور های انگشت شماری باشند که غذای آن ها در همه جا طرفدار دارد. آشپزی لبنانی که شباهت های زیادی به سایر کشور های جوار مدیترانه مانند ترکیه و یونان دارد در این گروه قرار می گیرد.

2safar

ایران

بوردن در سفر به ایران به شکل خوشایندی غافلگیر شد و به تمام توریست ها از سرتاسر دنیا به خصوص آمریکایی ها توصیه کرد حتماً به ایران سفر کنند. از نظر او رسانه ها در حق ایران بی انصافی نابخشودنی مرتکب شده اند و تصویری منفی در اذهان مردم جا انداخته اند، مثلاً خیلی از مردم به اشتباه فکر می کنند سفر به ایران امن نیست.

بوردن در سفر خود به ایران از غذاهای خانگی ایرانی لذت زائد الوصفی برد و کشورمان را در در لیست دوست داشتنی ترین مقصد هایی که تا کنون سفر کرده است قرار داد. او در مصاحبه ی خود گفته بود "من واقعاً گیج هستم. ایران قرار نبود این شکلی باشد. خوش رفتاری مردم و خوش مزگی غذاها هر دو غافلگیر کننده بودند. باورم نمی شود که مردم این کشورتا این حد مهمان نواز هستند."

2safar