بهترین مقصد های سفر در دنیا از نگاه آنتونی بوردن - قسمت پنجم

بهترین مقصد های سفر در دنیا از نگاه آنتونی بوردن - قسمت پنجم

بوردن در مصاحبه ای که با Reader’s Digest داشته بهترین و رؤیایی ترین سفر هایش را توصیف کرده است. در این مقاله به معرفی مقصد های منتخب بوردن برای سفر خواهیم پرداخت. شاید پس از خواندن این مقاله مقصد سفر بعدی شما تغییر کند. با ما همراه باشید.

لائوس

لائوس یکی از فقیر ترین کشور های شرق آسیا است اما فرهنگی بسیار غنی و قابل توجه دارد. در سفر به این کشور در میان تماشای طبیعت حیرت انگیز، کوه ها و رودخانه هایی زیبای این کشور و گردش در بازار های جذاب، بکوشید با فرهنگ این کشور بیشتر آشنا شوید.

غذای این کشور کوچک بسیار لذیذ است و طبیعت و غذای این کشور قلب بوردن را به تسخیر خود در آورده است. می توانید سفر به لائوس را همراه با سفر به کامبوج انجام دهید.

2safar

لیون، فرانسه

لیون مقصد محبوب بوردن در فرانسه است. از نظر او این شهر فرهنگ و تاریخ بسیار جالب توجهی دارد. در کنار این ها هنر آشپزی فرانسوی در لیون به اوج رسیده است. در واقع بوردن معتقد بود خوشمزه ترین غذای زندگی اش را در لیون خورده است. او در رستوران مزون تُخاگقو La Maison Troisgros غذا خورده و جادو شده است! این رستوران یکی از خاص ترین و بهترین رستوران های جهان است و کسی که یک بار غذای این رستوران را بخورید متوجه می شود یک عمر خود را از چه لذتی محروم ساخته است. این رستوران در دهه ی 1960 سردمدار آشپزی مدرن در فرانسه بود. مشتریان این رستوران می توانند در کنار مالک رستوران و خانواده او غذا بخورند که غذا خوردن را جالب تر و خاطره انگیز تر می سازد.

2safar

نیکاراگوئه

در حال حاضر سفر به این کشور در آمریکای مرکزی زیاد امن نیست اما بوردن از سفر به این کشور لذت فراوانی برده است. به گفته ی او مردم این کشور دست و دل باز ترین مردم دنیا هستند، چون در حالی که واقعاً فقیرند غذای خود را با غریبه ها تقسیم می کنند و قصه های خود را سخاوتمندانه با دیگران در میان می گذارند.

فرهنگ و آشپزی این کشور هر دو جذابیت ویژه ای دارند. نکته ی جذاب در مورد غذاهای این کشور این است که مردم با هر چیزی که دارند غذایی بسیار عالی تدارک می بینند و از قوه ی ابتکار و خلاقیت خود استفاده می کنند. این کشور به بوردن ثابت کرد برای خوردن یک غذای خوشمزه مجبور نیستید به رستوران های فانتزی بروید و ورشکسته شوید. با ساده ترین مواد غذایی نیز می توان یک غذای خوب خلق کرد.

2safar

اسپانیا

بر خلاف خیلی از کشور هایی که نام بردیم، بوردن با توقعات بسیار بالا در رابطه با غذای اسپانیایی به این کشور سفر کرد و کاملاً نا امید شد. اما اسپانیا برای او به قدری محاسن زیادی داشت که او غذا را فراموش کرد و خود را غرق شناخت فرهنگ دوست داشتنی این کشور، آداب و سنن و معاشرت با مردم محلی کرد.

بوردن به شهر های مختلف اسپانیا سفر کرد و انواع غذاهای محلی را امتحان کرد. او معتقد است که اگر چه آشپزی اسپانیایی بد نیست اما آن همه تعریف و تمجید در رسانه ها توقعی غیر منطقی را در توریست ها به وجود آورده و بعداً نا امید می شوند.

2safar