بهترین مقصد های سفر در دنیا از نگاه آنتونی بوردن - قسمت ششم

بهترین مقصد های سفر در دنیا از نگاه آنتونی بوردن - قسمت ششم

بوردن در مصاحبه ای که با Reader’s Digest داشته بهترین و رؤیایی ترین سفر هایش را توصیف کرده است. در این مقاله به معرفی مقصد های منتخب بوردن برای سفر خواهیم پرداخت. شاید پس از خواندن این مقاله مقصد سفر بعدی شما تغییر کند. با ما همراه باشید.

مراکش

بوردن سفر به مراکش را به افراد اهل ریسک که از سفر به نقاط جدید و کمتر شناخته شده نمی ترسند پیشنهاد می کند. او به شهر تنجی مراکش سفر کرده بود، جایی که مردم آن بی خیالِ تمام دنیا زندگی می کنند و هیچ اهمیتی به رویداد ها نمی دهند. بوردن فرهنگ سر زنده و برخورد گرم مردم مراکش را تحسین می کرد.

مراکش در شمال آفریقا به اسپانیا در جنوب اروپا خیلی نزدیک است و به همین خاطر حال و هوای اسپانیایی در این کشور به خصوص در آشپزی آن حس می شود. بوردن از غذاهای مراکشی خیلی خوشش آمد و امتحان آن ها را به تمام مخاطبینش توصیه می کرد.

2safar

موزامبیک

شاید کسی انتظار دیدن نام این کشور موزامبیک را در این فهرست ندارد. موزامبیک در آفریقا کشوری چند فرهنگی است و هویتی عربی، هندی سواحیلی و پرتغالی دارد. به خاطر این تأثیر گرفتن از فرهنگ های مختلف سفر به این کشور ماجراجویانه و آموزنده است. بوردن به خصوص تحت تأثیر غذاهای لذیذ این کشور قرار گرفت و از نظر او غذاهای موزامبیک در کل قاره ی آفریقا رتبه ی اول را از آن خود می کنند.

2safar

عمان

بیشتر کشور هایی که تا کنون نام بردیم جایگاه مشخصی در نقشه ی جهان دارند اما عمان به قدری کوچک است که برخی از خود می پرسند این کشور دقیقاً در کجا قرار دارد. عمان در حاشیه ی خلیج فارس بر خلاف کوچکی اش یک مقصد محبوب و امن توریستی در خاور میانه است. بوردن با احترام خیلی زیادی از این کشور صحبت می کرد و نه تنها غذاهای عالی عمان بلکه فرهنگ و شعور بالای مردم این کشور در پذیرش تفاوت ها و احترام قائل شدن برای تمام مردم دنیا را مورد ستایش قرار می داد. بوردن به پایتخت عمان مسقط سفر کرد و مدتی را نیز درکوهستان زیبای این کشور گذراند و سر انجام عمان را با خاطراتی دوست داشتنی ترک کرد.

2safar

لیبی

بوردن در هنگام نام بردن از لیبی به عنوان یکی از مقصد های محبوبش تصریح کرده بود که این کشور امن نیست و در واقع لیبی یکی از خطر ناک ترین مقصد های سفرش بوده است. با این وجود و با حمایت شبکه ی CNN امنیت او در سفر تأمین گردید و او لذت فراوانی از سفرش به این کشور برد. از نظر او فرهنگ لیبی بسیار غنی و باستانی است و این کشور ارزش دیدن را دارد.

2safar

کپنهاگ

بوردن بارها و بارها گفته بود که از کشور های اسکاندیناوی خوشش نمی آید. بنابراین ممکن است برای طرفداران او این سؤال پیش بیاید که پایتخت دانمارک در لیست مقصد های محبوب سفر او چه می کند؟

دلیل اینکه بوردن اکثر کشور های اروپایی و به خصوص کشور های اسکاندیناوی را درلیست مقصد های محبوب سفرش قرار نداده بود به این بر می گشت که از نظر او این کشور ها هیچ چیز غافلگیرکننده ای ندارند. آن ها درست به همان صورتی هستند که شما از قبل تصورشان می کنید. بوردن عاشق سفر به کشور هایی بود که با لذتی غافلگیر کننده رو به رو شود. اما کپنهاگ موفق شد بوردن را سورپرایز کند. این شهر واقعاً شاد ترین شهر جهان است.

2safar