بهترین مقصد های سفر در دنیا از نگاه آنتونی بوردن - قسمت اول

بهترین مقصد های سفر در دنیا از نگاه آنتونی بوردن - قسمت اول

آنتونی بوردن یک سر آشپز معروف جهانی و همچنین یک جهانگرد بود. برنامه های تلویزیونی او در سرتاسر جهان طرفداران و بینندگان فراوانی داشت و بسیاری از مردم دوست داشتند مثل او ماجراجو باشند و بتوانند به همه جای دنیا سفر کنند.

در سریال مستند نقاط ناشناخته که در 12 فصل ساخته شد، آنتونی بوردن شروع به معرفی فرهنگ های ناشناخته و کشور های جذابی کرد که به خاطر برداشت های نادرست کمتر به عنوان مقصد توسط توریست ها انتخاب می شوند. در ساخت این سریال مستند او به بسیاری از کشور های جهان از جمله ایران سفر کرد و ویژگی ها منحصر به فرد هر کدام از این کشور ها به خصوص غذای آن ها را در برنامه ی خود شرح داد.

2safar

بوردن مسافران از سرتاسر دنیا را به چالش طلبید که جسور و ماجراجو باشند و به جای سفر به مقصد های همیشگی و قرار گرفتن تحت تأثیر تبلیغات رسانه ای به نقاط ناشناخته تر و در عین حال جذاب تر سفر کنند و دید خود را نسبت به دنیا وسیع تر سازند.

بوردن اگر چه یک سرآشپز معروف بود اما در کشور های مختلف چیزی فراتر از غذا را مورد توجه قرار می داد. او می کوشید از طریق غذا به آداب و رسوم و فرهنگ ملل مختلف جهان نزدیک شود و دنیا را فراتر از دایره ی امنیت خود لمس و احساس کند. بوردن در جایی گفته بود: "اگر من بخواهم مبلغ فقط یک چیز در زندگی باشم، آن حرکت کردن و به پیش رفتن است. هر چقدر که می توانید از جای خود حرکت کرده و به کشف دنیا بپردازید. از رودخانه ها، دریا ها و اقیانوس ها بگذرید. خود را جای مردم سرزمین های دیگر بگذارید و زندگی را از دید آن ها ببینید".

2safar

بوردن سال گذشته از دنیا رفت ولی درس های زیادی است که هنوز می شود از او آموخت. اینکه چطور او ساده و صمیمی با مردم کشور های مختلف ارتباط بر قرار می کرد، پای سفره ی دلشان می نشست، به حرف هایشان گوش می داد و یاد می گرفت، یا اینکه چطور غذا می تواند جوامع مختلف را به هم نزدیک کند.

بوردن در مصاحبه ای که با Reader’s Digest داشته بهترین و رؤیایی ترین سفر هایش را توصیف کرده است. در این مقاله به معرفی مقصد های منتخب بوردن برای سفر خواهیم پرداخت. شاید پس از خواندن این مقاله مقصد سفر بعدی شما تغییر کند. با ما همراه باشید.

2safar

ترکیه

ترکیه به راستی کشوری منحصر به فرد است. بازار های این کشور نظیر ندارند و هیچ مرکز خریدی در دنیا با شور و حال بازار بزرگ استانبول نمی تواند رقابت کند.

به لحاظ تاریخی نیز کشور ترکیه از از دیدنی ترین نقاط دنیا محسوب می شود.

غذا خوردن در این کشور یک ماجراجویی تمام عیار و یک لذت تمام نشدنی است. شاید خوشمزه ترین غذاهای این کشور را نه در رستوران ها بلکه در غرفه ها و دکه های فروش غذاهای خیابانی پیدا کنید.

مردم ترکیه نیز بسیار خوش رفتار و مهمان دوست هستند و خیلی راحت می توان با آن ها ارتباط دوستانه برقرار کرد و از آن ها راهنمایی خواست. بوردن ترکیه را در میان بیست کشور جذابی که سفر کرده قرار می دهد.

2safar