بهترین سوغاتی کشورهای مختلف

بهترین سوغاتی کشورهای مختلف

همه ی ما دوست داریم از سفرهای خارجی یادگاری هایی به خانه بیاوریم. چیزی که یادآور روزهای خوش سفر باشد، اما گاهی با خرید چند زلم زیمبوی بی ارزش به خانه بر می گردیم. برای انتخاب یک سوغاتی مناسب بهتر است از قبل بدانید بهترین محصول یادگاری کشوری که به آن سفر می کنید چیست و هدفمند خرید کنید. با 2Safar همراه شوید تا با سوغاتی حرفه ای کشورهای مختلف آشنایی پیدا کنید.

آرژانتین: محصولات چرم

آرژانتین برای محصولات چرم با کیفیت اش شهرت دارد. بهترین سوغاتی این کشور دستکش چرم، کفش، کیف پول یا کت چرم هستند. سرتاسر آرژانتین پر از بوتیک های کوچک فروش محصولات چرم است و شما هیچ مشکلی در پیدا کردن سوغاتی مناسب نخواهید داشت.

2safar

بلژیک: تور و محصولات توری

بلژیک مرکز بهترین فرشینه های توری در جهان است. تور های این کشور همگی کار دست هستند و انواع محصولات توری بهترین سوغاتی این کشور محسوب می شوند. شهر های بروکسل و بروژ برای خرید کارهای توری از همه مناسب تر هستند.

2safar

چین: قوری چای

هر چیزی که مربوط به چای بشود سوغاتی مناسبی از کشور چین است. ما خرید قوری های چای را با تصاویر زیبای زنان چینی و مزارع چای پیشنهاد می کنیم. البته همراه با ست قوری و فنجان، خود چای نیز سوغاتی بسیار خوبی است. می توانید چای سبز، چای سیاه، چای قرمز، چای معطر، چای اولانگ و شاید هم تمام این ها را انتخاب کنید.

2safar

انگلستان: شکلات کدبری

افراد بسیاری معتقدند شکلات کدبری در دنیا مقام اول را به لحاظ کیفیت و خوشمزگی دارد. این شکلات در هر جایی خارج از انگلستان به راحتی یافت نمی شود و بنابراین سوغاتی مناسبی از این کشور به شمار می رود.

2safar

فرانسه: کلوچه ی ماکارون

این کلوچه ها که ماندگاری بالایی دارند سوغاتی بسیار خوبی از فرانسه هستند. از جاهای خیلی زیادی می توان این کلوچه ها را تهیه کرد ولی فروشگاه های پیر هرمه بهترین ماکارونز را عرضه می کنند. این شیرینی های لذیذ همچنین سوغاتی خوبی برای دوستان و آشنایان محسوب می شوند.

2safar

یونان: روغن زیتون خام

روغن زیتون های یونان در دنیا مقام اول را دارند زیرا زیتون محصول اصلی کشاورزی در این کشور است و تقریباً در تمام دستور پخت های غذاهای یونانی زیتون یا روغن زیتون جایی برای خود دارد. بهترین محل برای تهیه ی روغن زیتون جزیره ی کرت است. درواقع بهترین روغن زیتون دنیا در این جزیره تهیه می شود. اگر دوست ندارید از یونان روغن زیتون به خانه ببرید، سایر محصولات جانبی زیتون مانند صابون و لوازم آرایش را انتخاب کنید.

2safar

ایتالیا: ماسک ونیزی سنتی

این ماسک ها که در کارناوال های سالانه مورد استفاده قرار می گیرند سوغاتی جذابی از ایتالیا هستند. ماسک های ونیزی از جنس چرم، چینی پرسلین یا شیشه هستند و طرح و نقش زیبایی دارند. بهتر است این ماسک ها را از خود ونیز تهیه کنید. فروشگاه کاماکانا در این شهر ماسک های دست ساز و مرغوبی را به فروش می رساند که مشابه ماسک هایی است که صنعتگران ونیز هشتصد سال قبل می فروختند.

2safar

ژاپن: وسایل الکترونیکی

ژاپن پیشگام تکنولوژی در جهان است و محصولات الکترونیکی و تکنولوژی در این کشور ارزان تر از سایر نقاط هستند. همچنین محصولات عجیب و خلاقانه ای که در هیچ جای دنیا پیدا نمی شود در ژاپن موجود است.

بهترین سوغاتی ژاپن تکنولوژی است. از دوربین عکاسی گرفته تا پلوپز، تا خاص ترین وسایلی که تا به حال تصورش را نمی کرده اید.

2safar

مراکش: ظروف تزئینی سرامیکی

اگر چه وسایل تزئینی در بیشتر کشورها به عنوان سوغاتی به فروش رسیده و اغلب محصولات بی کیفیت چینی هستند، اما در مراکش بی توجه از کنار این محصولات عبور نکنید. یک کاسه یا بشقاب سرامیک رنگارنگ با نقش و نگاری بسیار ظریف و جادویی می تواند یادگاری فوق العاده ای برای بردن به خانه باشد.

2safar

هلند: پنیر

بدون خرید پنیر مرغوب و لذیذ هلندی این کشور را ترک نکنید. دوستداران غذا و حرفه ای ها می دانند پنیر های این کشور تا چه حد خاص هستند و در جاهای دیگر یافت نمی شوند. تنوع پنیرهای هلندی بسیار زیاد است و از آن جا که توریست های زیادی از این کشور پنیر می خرند، فروشگاه ها به طور رایگان پنیر شما را طوری بسته بندی می کنند که هوا در آن نفوذ نکند و تا رسیدن به خانه فاسد نشود.

اگر نمی دانید چه طعمی از پنیر را دوست دارد به اتاق تست پنیر رِیپنیر بروید و انواع طعم های پنیر را در آن جا امتحان کنید تا سرانجام طعم مورد نظرتان را پیدا کنید.

2safar

لهستان: زیورآلات با سنگ کهربا

کهربا سنگ ملی کشور لهستان است و صدها فروشگاه برای فروش این سنگ زینتی دوست داشتنی و زیبا در این کشور وجود دارد. جواهرسازان لهستانی بیش از 80 اسم برای انواع مختلف سنگ کهربا دارند. اگر طرفدار وسایل زینتی و جواهرات نیستید، یکی از این سنگ ها را برای خوش شانسی به خانه ببرید. بر طبق باور های سنتی سنگ کهربا برای صاحبش خوش اقبالی می آورد.

2safar

روسیه: جعبه های لاکی

وقتی چشمتان به این جعبه های جواهرات می افتد طوری شیفته شان می شوید که نمی توانید از خریدن آن ها صرفه نظر کنید. آن ها به شکل خارق العاده ای زیبا و وسوسه انگیر هستند. تصاویر روی جعبه ها اغلب از روی افسانه های پریان روسی الهام گرفته شده و نقاشی می شوند.

2safar

ترکیه: ست قهوه خوری مسی

ترکیه هم به خاطر محصولات مسی اش شهرت دارد و هم قهوه ی ترک در همه جای دنیا شناخته شده می باشد. ترکیب این دو یک ست قهوه خوری مسی از آب در می آید که بسیار جذاب و دل انگیز است. اگر عاشق قهوه به خصوص از نوع ترکش هستید با کمک قهوه جوش مسی می توانید قهوه ای با کیفیت درست کنید. برای خرید این ست به بازار بزرگ استانبول سر بزنید چون انواع مختلفش در این بازار موجود است.

2safar

روسیه: عروسک های ماتروشکا

به جز جعبه های لاکی که پیش از این به عنوان سوغاتی روسیه نام بردیم، روسیه یک سوغاتی بسیار محبوب دیگر نیز دارد که آن عروسک ماتروشکا است. این عروسک ها معمولاً هفت تایی هستند و به رنگ های روشن و شاد نقاشی می شوند. لباس های عروسک ها سنتی است و هر کدام نماینده ی حرفه ای مانند سیاست ، موسیقی یا ورزش هستند. در تمام شهرهای روسیه عروسک های ماتروشکا به فروش می رسد و یک سوغاتی با ارزش و دوست داشتنی به شمار می روند.

2safar

هند: مجسمه های تراکوتا

این مجسمه ها بسیار زیبا هستند و با رنگ های جذابی نقاشی می شوند که موجب می شود به عنوان یک وسیله ی تزئینی حال و هوای روشن و شادی به خانه ی شما بدهند. محصولات تراکوتا خیلی متنوع عستند و اگر علاقه ای به مجسمه ندارید می توانید کوزه، ماهیتابه و سایر وسایل آشپزخانه را انتخاب کنید. بهترین محل برای خرید هنرهای دستی تراکوتا ایالت بنگال است.

2safar

نپال: خورجین

این خورجین های زیبا صنایع دستی نپال هستند و به لحاظ تاریخی نیز اهمیت زیادی در این کشور دارند. در واقع خورجین مهم ترین وسیله ی جنگی نپالی ها در ایام قدیم بوده است. شما از خورجین نه فقط به عنوان تزئین بلکه به صورت چاقو یا ابزار می توانید استفاده کنید و این سمبل پیروزی و شجاعت را با خود به عنوان یادگاری به خانه ببرید. فراموش نکنید که خورجین را حتماً در چمدان بار خود بگذارید، در غیر این صورت در گیت امنیتی فرودگاه آن را از شما خواهند گرفت.

2safar

سوئیس: زنگوله ی گاو

سوغاتی های سوئیس فراوان هستند اما اگر دنبال محصولی تک و خاص هستید زنگوله ی گاو را انتخاب کنید. این زنگوله ها به خوبی یادآور مزارع گاو در سوئیس هستند و خاطرات زیبای سفر را در ذهن شما زنده نگه می دارند. در اغلب فروشگاه های مخصوص یادگاری در سوئیس می توانید از زنگوله ها را خریداری کنید.

2safar

ایالات متحده: دریم کچر

استفاده از دریم کچر ها یکی از جالب ترین رسوم بومیان آمریکا و سرخپوست ها بوده است. این وسیله ی تزئینی که معمولاً کنار درب وروی منازل نصب می شود با پر تزئین شده و ماهیت شیرین سرخپوستی آن برای همیشه یادآور سفر به ایالات متحده خواهد بود. بر اساس باورهای قدیمی سرخپوستان منطقه، آسمان پر است ار رؤیاهای شیرین و همچنین کابوس های وحشتناک. آنان معتقد بوده اند استفاده از این وسیله به خصوص بالای گهواره کودکان باعث می شود رؤیاهای شیرین از حفره بزرگتر میان عبور کرده و کابوس ها در دل تورهای آن اسیر شوند و هنگام طلوع آفتاب از میان بروند.

2safar

اتریش: محصولات شیشه ای لابمِیِر

با خرید این سوغاتی بخشی از فرهنگ و تاریخ اتریش را با خود به خانه می برید. لابمیر از قدیمی ترین فروشگاه های وین بوده و کریستال ها، چینی های پورسلین و لوازم تزئینی مشهوری دارد.

2safar

سوئد: اسب دالا

این اسب ها صنایع دستی هستند و از چوب تراشیده شده، رنگ آمیزی می شوند و سمبل قدرت و شجاعت می باشند. رنگ آن ها معمولاً قرمز آجری بوده و طرح های سنتی دالارنا (دهکده ای در سوئد) را دارند.

2safar

کرواسی: بیسکوییت های قلبی

این بیسکوییت های زیبا که شما را یاد ولنتاین می اندازند در همه جای کرواسی به چشم می خورند و سوغاتی محبوب این کشور هستند. تصویر قلب از قرون وسطی در کشور کرواسی نوعی سمبل محسوب می شده است و به همین خاطر هم سوغاتی این کشور قلبی شکل است.

2safar

هلند: آثار سفالی دلفی

پیش از این از پنیر های لذیذ هلندی صحبت کردیم اما اگر خواهان یک یادگاری از این کشور هستید که با خوردن تمام نشود به سراغ آثار سفالی دوست داشتنی بروید. این آثار که در شهر دلف تولید می شوند بسیار پر سابقه هستند و از قرن هفدهم آثار سفالین شهر دلف زبانزد بوده است. امروزه شما این آثار سفالی را نه فقط در شهر دلف که سرتاسر هلند پیدا می کنید و هر وسیله ای که بخواهید از قوری گرفته تا بشقاب را می توانید انتخاب کنید.

2safar

رومانی: قاشق چوبی

این قاشق ها روزگاری واقعاً مرسوم بودند و مورد استفاده قرار می گرفتند اما امروزه بیشتر کاربرد تزئینی دارند. سمبل های متفاوت حیوانات یا نماد های مذهبی با دست بر روی این قاشق ها حکاکی می گردد. برخی از تصاویر نیز معنای نمادین دارند مثلاً خروس نماد امیدواری می باشد.

2safar

اسپانیا: بادبزن دستی

شاید در نمایش های رقص اسپانیا کاربرد بادبزن را دیده باشید. خانم ها در اسپانیا اغلب این بادبزن های رنگارنگ را در دست دارند و خود را باد می زنند. حتی اگر دوست ندارید از این بادبزن ها به عنوان یک پنکه ی دستی استفاده کنید خرید آن به عنوان یادگاری توصیه می شود. بر روی این بادبزن ها با دست نقاشی شده و تصاویر جذابی خلق می شود.

2safar

اوکراین: پتوی پشمی لیزینیک

این پتوهای دست باف در اصل متعلق به روستایی در غرب اوکراین هستند اما در تمام نقاط این کشور یافت می شوند. پشمی که برای بافتن این پتوها مورد استفاده قرار می گیرد متعلق به گوسفندان کوهستان کارپاتیان است. همه چیز در بافت این پتوها از ابتدا تا انتها به صورت سنتی و با دست انجام می شود و شاید به همین دلیل این پتوها بی اندازه گرم و نرم است.

2safar

جمهوری چک: کریستال بوهمی

کمتر کسی از کریستال های معروف کشور چک بی خبر است. نقوش ترسیم شده بر روی کریستال بسیار زیبا و ظریف است و همه چیز با دست انجام می شود. کریستال های این کشور شفافیت و عمر بالاتری نسبت به سایر محصولات مشابه دارد.

2safar

نروژ: ژاکت پشمی

از آن جا که نروژ در بیشتر ایام سال بسیار سرد است پوشش های زمستانی در این کشور محبوبیت زیادی دارند. برند دیل نروژ برندی مشهور برای لباس های زمستانی پشمی و گرم است. این برند پوشش تیم ملی اسکی نروژ را نیز تهیه می کند. ژاکت های پشمی دیل نه تنها زیبا هستند بلکه بسیار گرم نیز می باشند و برای سرد ترین آب و هواها مناسب اند.

2safar