بهترین سواحل پوکت

بهترین سواحل پوکت

از آن جا که تایلند انتخابی مناسب برای انواع سلیقه ها و بودجه هاست، هتل های فراوانی دارد و تنوع جالبی به لحاظ غذا و خوش گذرانی به توریست ها ارائه می دهد، انتخاب اول مردم فراوانی در سرتاسر برای سفر است.

پوکت بزرگ ترین جزیره ی تایلند است و زیبایی منحصر به فردی دارد. این جزیره یکی از بهترین مقصد های سفرهای ساحلی در کره ی زمین است. ترکیب شن های سفید سواحل آن با درختان نخل، آب های درخشان و شهرهای زنده و شاداب محبوبیتی فوق العاده برای پوکت ایجاد کرده است.

2safar

کمترین جزیره ای در دنیا به اندازه ی پوکتسواحل شنی و آب تمیز و شفاف دارد. جاده ی پیچ در پیچ ساحلی در سواحل غربی این جزیره که 540 کیلومتر مربع مساحت دارد، شما را به بهترین سواحل دنیا می برد. در ارتباط با ساحل شما انتخاب های زیادی خواهید داشت. بستگی دارد بیشتر به دنبال آرامش باشید یا هیجان. ساحلی منزوی و دور افتاده بخواهید یا ترجیح بدهید نزدیک رستوران ها و مراکز خرید باشید. در این مقاله به معرفی بهترین سواحل این جزیره خواهیم پرداخت و به شما در انتخاب ساحلی مطابق با سلایق و انتظاراتتان کمک خواهیم کرد. با 2Safar همراه باشید.

2safar

1. ساحل پاتونگ

پاتونگ مشهور ترین ساحل جزیره ی پوکت است که به نوعی شلوغ ترین و فعال ترین ساحل نیز به شمار می رود. در این ساحل شما به تفریحات مختلفی دسترسی خواهید داشت. صدها رستوران، بار و باشگاه های شبانه در این ساحل فعال هستند. بیشتر این فعالیت های شبانه در خیابان سوی بانگلا متمرکز هستند. اگر به دنبال تجربه ی حال و هوای زندگی شرقی هستید، آن را در این ساحل تجربه نخواهید کرد. آن جا بیشتر پر از توریست است و فضای بسیار شلوغ و پرهیاهویی دارد. در واقع برای افراد جوان که به دنبال ماجراجویی هستند انتخاب مناسب تری است. چنان چه این نخستین سفر شما به پوکت است شاید ساحل پاتونگ برایتان مناسب نباشد و ساحل آرام تری به دردتان بخورد. اما اگر به پوکت می روید که به معنای واقعی کلمه خوش بگذرانید، این ساحل انتخاب خیلی خوبی است.

2safar

2. ساحل کارُن

این ساحل سومین ساحل طویل پوکت است که در غرب جزیره واقع شده است و در واقع در حد فاصل ساحل پاتونگ و ساحل کاتا قرار دارد. کارُن نیز مانند پاتونگ از محبوب ترین سواحل جزیره است و برای تفریحاتی همچون غواصی بسیار مناسب می باشد. قسمت جنوبی این ساحل خلوت تر است و اگر به دنبال آرامش هستید، انتخاب خوبی برای شماست. در مرکز ساحل کارُن شهری کوچک و پر جنب و جوش قرار دارد و در آن جا به رستوران ها، فروشگاه ها و زندگی شبانه دسترسی خواهید داشت. همچنین معبد بودایی زیبایی نیز در این نقطه قرار دارد و بازار محلی هفتگی در آن جا برگزار می گردد. خط ساحلی مکانی عالی برای قدم زدن است و تعدادی از بهترین هتل های پوکت در این خط ساحلی واقع شده اند. بازار کارُن نیز از محبوبیت فراوانی برخوردار است. به طور کلی ساحل کارُن برای سلایق مختلف انتخاب بسیار مناسبی است و با وجود آنکه هیاهوی ساحل پاتونگ را ندارد، اما همچنان امکان تفریحات فراوانی را در اختیار توریست ها قرار می دهد.

2safar

3. ساحل کاتا

این ساحل دوست داشتنی و خوشایند تنها در فاصله ی چند دقیقه در جنوب ساحل کارُن قرار دارد و شن های سفید و آب تمیزش توریست های بسیاری را مفتون می سازد. در واقع شبیه یک کارت پستال است و چشم انداز بسیار دلفریبی دارد.ساحل کاتا محبوب خانواده هاست و افراد زیادی این ساحل را به خاطر درختان نخلی که در خط ساحلی اش قرار دارد انتخاب می کنند. در این ساحل رستوران های خیلی خوب و فضای مناسبی برای زندگی شبانه ی سرزنده (ولی نه شلوغ و گوش خراش) وجود دارد که برای افراد متأهل یا کمی مسن تر مناسب تر از پاتونگ است زیرا از جوانان شلوغ و پر هیاهو که دسته جمعی با دوستانشان به پوکت می آیند خبری نیست یا تعداشان کمتر است. ضمن اینکه هتل های متنوعی در این ساحل قرار دارند که برای انواع بودجه ها مناسب می باشند. بین ماه های می تا اکتبر طرفداران موج سواری به این ساحل هجوم می آورند. همچنین بین ماه های نوامبر تا آوریل کاتا برای آفتاب گرفتن و برنزه کردن مناسب است. ساحل کاتا شامل دو قسمت می شود. قسمت مرکزی به ساحل کارُن نزدیک است و هتل های زیادی در آن قسمت واقع شده اند. در کاتای مرکزی مراکز خرید، فروشگاه های فروش یادگاری و نمایندگی های برند های لوکس نیز به وفور دیده می شوند. علاوه بر این، این قسمت از ساحل کاتا پر از رستوران است. از رستوران های شیک و درجه یک گرفته تا اغذیه فروشی های ارزان و برای همه ی توریست ها انتخابی وجود دارد. قسمت دیگر ساحل از این شلوغی ها فاصله دارد و مکان دنج تر و آرام تری است. در واقع کسانی که کاتا را انتخاب می کنند، هم به آرامش دسترسی دارند و هم به شلوغی و هیاهو و انواع تفریحات ساحلی.

2safar

4. ساحل کامالا

ساحل کامالا در شمال ساحل پاتونگ قرار دارد ولی به نسبت این ساحل شلوغ و پر از نور و سر و صدا، خلوت تر و آرام تر است. در واقع کامالا مکان مناسبی برای استراحت و ریلکس کردن محسوب می شود. این قسمت از خلیج حالتی دنج دارد و توسط دهکده ی ماهیگیری و تپه های جنگلی اطراف محسور شده است. کامالا یکی از زیباترین نقاط در نه تنها در پوکت که درکل تایلند است و به خاطر آرامش و خلوتی اش انتخاب افراد مسن تر و بازنشسته هایا افرادی است که قصد اقامت طولانی مدت در پوکت دارند. در این ساحل هتل های کوچک و آپارتمان های اجارهای وجود دارد. در قسمت جنوبی این ساحل ویلاهای شیکی احداث شده است که چشم اندازی رؤیایی از ساحل کامالا و جاده ی پیچ در پیچ ساحلی دارند. تعداد توریست ها در این ساحل به نسبت سواحل دیگری که معرفی شد کمتر است اما کسانی که این ساحل را انتخاب می کنند از خلوت بودن آن بسیار راضی هستند و ترجیح می دهند افراد زیادی از زیبایی منحصر به فرد کامالا با خبر نشوند تا ساحل محبوب آن ها همچنان دنج باقی بماند.

2safar