بهترین دلایل خرید از فروشگاه معاف از مالیات فرودگاه

بهترین دلایل خرید از فروشگاه معاف از مالیات فرودگاه

منظور از فروشگاه معاف از مالیات فرودگاه چیست؟

این فروشگاه های معمولاً بزرگ در قسمت ترانزیت فرودگاه ها قرار دارند و فقط مسافران با کارت پرواز می توانند به آن ها دسترسی داشته باشند.چنین فروشگاه هایی در فرودگاه های بین المللی معاف از مالیات کشور مقصد هستند. قیمت نهایی اجناس این فروشگاه ها عدد روی تگ قیمت است و مالیات بر فروش کالا به این قیمت افزوده نخواهد شد. دقت کنید که فروشگاه های قسمت های دیگر فرودگاه معاف از مالیات نیستند.

2safar

آیا قیمت اجناس در این فروشگاه ها با توجه به کم شدن مالیات ارزان تر از فروشگاه های سطح شهر است؟

عموماً خیر و حتی با کسر مالیات نیز خرید از این فروشگاه ها به جر مواقع خاص به صرفه نیست. کافی است قبل از خرید قیمت جنس مورد نیاز خود را به صورت آنلاین چک کنید و مطمئن شوید.

2safar

در چه مواقعی خرید از این فروشگاه ها توصیه می شود؟

1. محصولات بومی یا سوغاتی های خاص کشوری که فقط در فرودگاه آن حضور دارید را خریداری کنید.

بسیاری از مواقع ما فقط برای چند ساعت در فرودگاه کشوری حضور داریم تا پرواز خود را عوض کرده و راهی مقصد نهایی خود شویم. در این چند ساعت فرصت با اجازه ی ترک فرودگاه را نداریم و این فروشگاه ها بهانه ای عالی برای گذران وقت و همچنین خرید خوراکی یا سوغاتی های آن کشور هستند. با حضور در این فروشگاه ها شما می توانید بدون خروج از فرودگاه و رفتن به سطح شهر، حال و هوایی کشوری که تنها چند ساعت در آن حضور دارید را حس کنید.

2safar

2. اسکناس های خارجی باقیمانده ی خود را خرج کنید.

اگر به کشوری سفر می کنید که واحد پولش از ارزهای رایج مانند دلار و یورو نیست، بهتر است اسکناس های محلی خود را قبل از ترک خاک آن کشور خرج کنید چون در غیر این صورت ممکن است تبدیل پول امکان پذیر نباشد. یکی از بهترین راه ها برای خلاص شدن از شر اسکناس های باقیمانده، خرید از فروشگاه های معاف از مالیات فرودگاه کشور مقصد در راه برگشت به خانه است. می توانید پول های خود را صرف خرید خوراکی، کالاهای یادگاری یا سوغاتی کنید. حتی اگر این خرید به صرفه نباشد بهتر از برگرداندن پول به خانه است.

2safar

3. کالایی که در خانه جا گذاشته اید و به آن نیاز دارید، بخرید.

اگر چیز مهمی را فراموش کرده اید بهتر است همان جا در فرودگاه خریداری کنید. چون بعداً برای خرید این کالای مورد نیاز هم باید در سطح شهر وقت صرف کنید و هم احتمالاً هزینه ی تاکسی بپردازید. فروشگاه های فرودگاه از این نظر مناسب هستند.

2safar

4. سیگار بخرید.

اگر با اطلاعاتی که همه ی ما امروزه در مورد مضر بودن سیگار داریم هنوز به کشیدن آن اصرار دارید حداقل بکوشید هزینه ی کمتری صرف خرید آن کنید. قیمت سیگار از فرودگاه به صرفه است چون مالیات سیگار در کشور های مختلف زیاد است و در فروشگاه های معاف از مالیات سیگار قیمت پایین تری از فروشگاه های سطح شهر دارد.

2safar