بهترین های بارسلونا

بهترین های بارسلونا

مادرید شهری اعجاب انگیز است اما خواهرش بارسلونا در زیبایی از این شهر پیشی می گیرد و معماری دلفریب و حس و حال مدیترانه ای اش دل از همه می برد. برای آشنایی با جاذبه های بارسلونا و ایالت کاتالونیا با 2Safar همراه باشید.

پارک گوئل

پارک گوئل بر فراز تپه قرار دارد و چشم اندازش به اقیانوس بسیار دیدنی است. این پارک توسط گوئل و با به کار گیری هنرمند بزرگ آنتونی گودی بنا گردیده است و در ابتدا قرار بوده باغی برای گردهمایی مردم ثروتمند شهر باشد. گودی در طراحی این پارک کوشیده است از باغ های انگلستان ایده بگیرد. امروزه باغ رؤیایی گوئل تبدیل به یک پارک عمومی شده و مردم را شیفته ی خود ساخته است.

2safar

برای سپری کردن یک روز آفتابی در بارسلونا به این پارک بروید و از معماری بی نظیر و مناظر طبیعی دلپذیرش استفاده کنید. اگر می خواهید در مورد پارک بهتر بدانید می توانید در تور های پارک شرکت کنید چون این پارک خیلی وسیع است و راهنماهای تور شما را به مهم ترین و زیبا ترین قسمت هایش هدایت می کنند. برای گردش در این پارک لباس و کفش اسپرت بپوشید چون بیشتر مسیرها شیب دار است. در ضمن شما هیچ زمان خلوتی را در این پارک پیدا نخواهید کرد چون به عنوان یکی از مهم ترین جاذبه های توریستی بارسلونا، پارک گوئل همیشه شلوغ است. بر اساس آمار سازمان گردشگری اسپانیا، تنها 2 درصد از مردم شهر به این پارک می روند و تمام جمعیتی که شما در این پارک خواهید دید توریست هستند.

2safar

پارک گوئل همه روزه باز است اما ساعات باز و بسته شدن پارک بستگی به فصل دارد. ضمناً این پارک ورودی دارد و رزرو بلیط آنلاین 7 یورو و در غیر این صورت 8 یورو می باشد. هزینه ی بلیط کودکان و سالمندان کمتر است. توصیه می شود با مترو به بالاترین نقطه ی پارک بروید و از آن جا به سمت پایین حرکت کنید.

محله ی گوتیک

این محله قدیمی ترین و همچنین سرزنده ترین قسمت بارسلونا است و تقریباً در مرکز شهر قرار دارد. در این محله است که می توانید ساختمان های سبک رومی و قرون وسطی ای شهر را ببنید و همچنین به خرید و تفریح بپردازید. کافه های فضای آزاد در محله ی گوتیک خیلی دوست داشتنی هستند. شاید قبلاً در عکس ها بارسلونا را به صورت خانه هایی قدیمی و کوچه های باریک دیده اید. این عکس ها مربوط به همین محله ی گوتیک می شود. در جای جای این محل کلیساهای دیدنی قرار دارند به طوری که فرصت و انرژی بازدید از تمام آن ها را نخواهید داشت.

2safar

در سفر به بارسلونا حتماً زمان کافی برای گشت و گذار در این محله ی قدیمی بگذارید. این قسمت ویژگی های منحصر به فرد و روح بارسلونا را در خود دارد در حالی که بقیه ی قسمت های شهر ممکن است تفاوت چندانی با سایر شهر های اسپانیا یا حتی اروپا نداشته باشند. در واقع این محله ی گوتیک است که بارسلونا را خاص کرده است.

2safar

بازار بوکریا

این بازار که نخستین بازار محلی بارسلونا است در سال 1840 افتتاح شده است. بازار بوکریا بهشت شکموها به شمار می رود و تاریخچه ی غذا در این بازار حتی از تاریخ افتتاح بازار نیز قدیمی تر است. در قرن سیزدهم میلادی در این خیابان گوشت فروخته می شد و سال ها محل فروش مواد غذایی بود اما به شکل بازار ساخته نشده بود. امروزه این بازار بسیار رنگارنگ است و میوه ها و سبزیجات مختلف، شیرینی جات و دسرها، ماهی تازه، پنیر و هر نوع خوراکی که تصورش را می کنید موجود است.

هنگامی که به این بازار قدم می گذارید سعی کنید معده تان خالی باشد و از صبح چیزی نخورده باشید چون به قدری چیزهای هوس انگیز وجود دارد که دوست دارید تمامشان را امتحان کنید. جدا از تنوع طعم ها شور وحال بازار بسیار دلپذیر است. شما در این بازار ارتباط مستقیمی با مردم محلی این شهر پیدا می کنید و می توانید فرهنگ و سبک زندگی مردم را تماشا کنید. برای اجتناب از شلوغی سعی کنید صبح زود به بازار سر بزنید. این بازار دوشنبه ها تا شنبه ها از ساعت 8 صبح تا 8:30 باز است.

2safar

خیابان لاس رامبلاس

اگر به بارسلونا سفر کنید حتماً سر از این خیابان سر در خواهید آورد. این خیابان که مخصوص پیاده روی است، در مرکز شهر قرار دارد و در تمام ساعات روز و شب شلوغ است. در طول روز می توانید به سراغ دکه های سوغاتی فروشی بروید و آواز خوان های محلی و نمایش های خیابانی را تماشا کنید. همچنین تماشای کارهای هنرمندان محلی و خرید محصولات هنری آن ها نیز می تواند جالب باشد. هر زمان گرسنه شدید در یکی از کافه های محلی نوشیدنی و اسنک سفارش دهید. در هنگام شب نیز بارها و کلاب های شبانه شور و هیجان ویژه ای به این خیابان می بخشند. مردم محلی بارسلونا نیز به گشت و گزار در این خیابان علاقه مندند. کوچه پس کوچه های بارسلونا به طور کلی باریک و پر پیچ و خم هستند، اما این خیابان از ابتدا پهن و عریض بوده است. بعضی از مردم عقیده دارند این خیابان بیش از حد توریستی است و این موضوع را نمی پسندند. با این وجود اصلاً توصیه نمی شود به بارسلونا سفر کنید و این خیابان را نبینید چون در این صورت بخش بزرگی از جاذبه ی شهر را از دست می دهید.

2safar

کلیسای خانواده ی مقدس

یکی دیگر از هنرهای هنرمند بزرگ آنتونی گودی علاوه بر پارکی که معرفی کردیم، این کلیسا است. گودی از سال 1882 تا فوتش در سال 1926 عمر خود را صرف ساخت این کلیسا کرد. این کلیسا به سبک گوتیک است و از آن جا که گودی در طول زندگی اش موفق نشد ساخت کلیسا را به پایان برساند و امروزه هنوز کلیسا در حال ساخت است و گفته می شود تا سال 2026 سرانجام معماری آن به پایان می رسد.

2safar

مجتمع کاسا باتلئو

یکی دیگر از آثار هنری بی همتای آنتونی گودی این مجتمع زیبا است که ظاهر کارت پستالی اش از جلوه گر ترین آثار معماری بارسلونا به شمار می رود. گودی این مجتمع را از صفر طراحی نکرده است، بلکه در آغاز قرن بیستم آن را تغییر مدل داده است. مانند سایر آثار معماری گودی، نمای داخلی و خارجی این ساختمان مواج و دارای انحناهای مختلف است. در آثار گودی به ندرت خط صاف دیده می شود و همه چیز پیچ و تاب دارد. ضمن اینکه توجه به جزئیات و ریزه کاری ها از مشخصه های آثار گودی است. مثلاً در بازدید از این مکان به شومینه ی قارچی شکل طبقه ی اول دقت کنید. این شومینه برای زوج ها طراحی شده است که در فصل زمستان در کنار یکدیگر بنشینند و خود را گرم کنند. شما در شهر بارسلونا اوج زیبایی و ظرافت هنر معماری را مشاهده خواهید کرد که این ساختمان یکی از نمونه های آن است.

2safar

ساختمان کاسا میلا

حال که شاهکارهای معماری بارسلونا و معمار هنرمند این کشور گودی را معرفی می کنیم، جا دارد به این ساختمان نیز اشاره کنیم. کاسا میلا یکی دیگر از سازه های نمادین گودی است که ساخت آن در سال 1912 به پایان رسیده است. ابتکارات مدرنی که در طراحی این ساختمان صورت گرفته است تحسین ویژه ی معماران و هنرمندان را بر می انگیزد. مثلاً این ساختمانِ یک صد ساله دارای پارکینگ اتومبیل در طبقه ی زیر زمین است که در آن زمان نوآوری جالبی بوده است. ساختمان کاسا میلا به صنعتگری به نام پر میلا ای کمپس تعلق داشته و محل زندگی خانواده ی او بوده است. سایر آپارتمان های این مجتمع نیز توسط این فرد اجاره داده می شده است.

در بازدید از این ساختمان خاص به شکل بالکن ها، نمای سنگی ساختمان و جزئیات جالب توجهش دقت کنید و از تماشای این شاهکار معماری لذت ببرید.

2safar

سواحل شهر

بارسلون یک شهر ساحلی زیبا است و سواحل این شهر کیلومترها امتداد دارند و از بزرگ ترین جاذبه های توریستی شهر به شمار می روند. شما هرچقدر به آثار تاریخی و معماری علاقه مند باشید، در سفر به بارسلونا نمی توانید وجود دریای افسونگر مدیترانه را از یاد ببرید. سواحل بارسلونا به دو قسمت تقسیم می شوند و بندر المپیک بین دو قسمت قرار دارد. سواحل غربی شهر که لا بارسلونتا نام دارند شلوغ تر و توریستی تر هستند. در برخی از این سواحل مانند ساحل سنت سباستیا بارها، فروشگاه ها و پارک هایی وجود دارند که شور و حال و رونق ویژه ای به ساحل بخشیده اند. اگر از این سواحل عبور کرده و از بندر المپیک بگذرید، به نقاط خلوت تری خواهید رسید که بیشتر مورد علاقه ی مردم خود شهر است. در این بخش از سواحل می توانید از آبی بی کران مدیترانه آرامش بگیرید و با تماشای مردم محلی به فرهنگ شهر نزدیک تر شوید.

2safar