بلیط های قطار ژاپن: Green Class یا همان درجه 1 در مقایسه با Ordinary class یا همان درجه 2

فرداد پرواز

آیا شما به ژاپن می روید؟ واجد شرایط برای ویزای توریستی هستید؟ آیا می خواهید در سراسر کشور سفر کنید؟

اگر پاسخ شما یک "بله" بزرگ برای همه این سوالات باشد، باید درباره صدور بلیط های اعتباری قطار ژاپن (JR Rail Pass) شنیده باشید.

بلیط قطار ژاپن می تواند موجب صرفه جویی شما در هزینه های سفرتان به ژاپن شود. JR Pass در قطارهای JR، از جمله Shinkansen ،قطارهای سریع السیر در ژاپن (bullet trains)،

JR Buses و JJ West Miyajima Ferry معتبر است.


از کجا خرید بلیط قطار ژاپن را خریداری کنید؟

بسیاری از وب سایت های آنلاین وجود دارند که JR Rail Pass را در کشورهای مختلف ارائه می دهند. هنگامی که یک سفارش ایجاد میکنید، چند روز بعد یک ووچر تأیید ارز را از پست دریافت خواهید کرد. پس از آن شما باید بلیط را در ایستگاههای قطار ژاپن تحویل دهید و بلیت اصلی را دریافت کنید. شما همچنین می توانید JR Rail Pass خود را در ژاپن خریداری کنید، اما هزینه آن 10-20٪ بیشتر است، بنابراین قبل از رفتن، بهتر است خرید کنید. هنگام انتخاب پاس شما چند گزینه را انتخاب خواهید کرد که شامل: بزرگسال یا کودک، تعداد روزها (7، 14 یا 21 روز) و کلاس مورد نظرتان، معمولی یا سبز؛ اگر مطمئن نیستید کدام کلاس را انتخاب کنید، نگران نباشید زیرا اطلاعاتی در اختیار شما قرار داده ایم تا به شما کمک کند تصمیم بگیرید.


کلاس های سبز چه هستند؟

ماشین های کلاس سبز در ژاپن به دلیل ماهیت لوکس آن بسیار محبوب هستند. کلاس معمولی هنوز بسیار مورد توجه است و بسیاری از افراد با آن کلاس راضی هستند. افرادی که با کلاس سبز مسافرت می کنند از مزایای فضای بیشتر، آرامش و فضای آرام لذت می برند. یکی دیگر از دلایل کیفیت عالی کلاس سبز این است که آنها کمتر شلوغ هستند، به این معنی که فضای بیشتری برای شما وجود دارد. در خارج از قطار شما می توانید کلاس سبز را با عبارت «ماشین سبز» با نماد شبدر چهار برگ شناسایی کنید.

در نظر داشته باشید که اگر شما انتخاب می کنید در کلاس سبز سفر کنید، باید برای همه مسافران خود صندلی رزرو کنید. این یک روند آسان است و شما فقط باید به نزدیکترین دفتر فروش JR بروید و صندلی خود را رزرو کنید.

در حالی که اکثر روزها می توانید رزرو ماشین سبز را از دفتر بلیط، در طول سال جدید، فصل گل شیرین (اولین هفته از آوریل)، هفته طلایی (هفته اول ماه می) و اوبون (اواسط ماه اوت) را توصیه کنید برای پیشبرد روزهای تعطیلات خود را رزرو کنید. رزرو خارج از ژاپن نمی تواند انجام شود.

در حالی که اکثر روزها می توانید رزرو کلاس سبز را از دفتر بلیط انجام دهید، در طول سال جدید، فصل شکوفه های گیلاس (اولین هفته از آوریل)، هفته طلایی (هفته اول ماه می) و اوبون (اواسط ماه اوت) برای رزرو صندلی توصیه می شود. رزرو خارج از ژاپن نمی تواند انجام شود.

در کلاس عادی، بدون رزرو صندلی امکان پذیر است. با این حال، توصیه می کنیم صندلی هایی برای سفر خود را در هر کلاسی که هستید برای تجربه سفری آرام رزرو کنید.


هزینه کلاس سبز چقدر از کلاس عادی بیشتر است؟

هزینه کلاس سبز 30 درصد از کلاس عادی بیشتر است.

@val3