بزرگترین خدمت رسانه ملی به استان نمایش بانگ نوروز در سیستان و بلوچستان

فرداد پرواز

5اسفند1395


استاندار سیستان و بلوچستان در شورای راهبردی گردشگری استان با اشاره به نامگذاری استان به عنوان مقصد گردشگری کشور در سال 96 گفت: صدا و سیمای استان تلاش کند تا بانگ نوروز در سیستان و بلوچستان با یک کار فرهنگی برجسته از شبکه های سراسری به صدا در بیاید که این بزرگترین خدمت رسانه ملی به استان است.

علی اوسط هاشمی با اشاره به اینکه صنعت گردشگری از ارزش بسیاری برخوردار است، گفت: گردشگری به تاریخ و هویت منطقه آمیخته است و یک فضای زیبای اجتماعی را رقم می زند.

وی وظیفه میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری را ایجاد تنوع دانست و افزود: قرار است نوعی خودنمایی در سطح ملی را به نمایش بگذاریم.

هاشمی بیان کرد: حضور معاونین سازمان میراث فرهنگی در ایام نوروز در اماکن پیش بینی شده برای جشن های نوروز اهمیت زیادی دارد.

نماینده عالی دولت در استان ، توسعه فرودگاه زاهدان، ناوگان هوایی،راه اندازی خط کشتیرانی بین ایران و عمان، توسعه 100 درصدی مجتمع های بین راهی، توسعه ریلی و بازسازی هتل های چابهار را از زیرساخت های ایجاد شده برای توسعه گردشگری دانست.

وی خاطرنشان کرد: مهم ترین اتفاق نگرشی در سطح ملی رخ داده و همگان می دانند که سال 96، سیستان و بلوچستان مقصد گردشگری کشور است.

هاشمی با اشاره به استفاده از تمام ظرفیت های ملی و استانی در راستای شعار توسعه گردشگری اظهار داشت: در جلسه با روسای تمامی فدراسیون های ورزشی در حضور وزیر ورزش و جوانان درخواست خواهم کرد تا استان سهمی از مسابقات مختلف ملی و فراملی را به خود اختصاص بدهد .

وی تصریح کرد: تا پایان سال 96 بیش از 5 هزار روستا مجهز به سرویس اینترنت خواهند شد.

نمایش جاذبه های استان در مرکز کشور

استاندار سیستان و بلوچستان تاکید کرد:در آخرین روزهای مانده به پایان سال باید تبلیغات تمامی جاذبه های گردشگری استان در آزاد راهها، بزرگراه ها و اتوبان های تهران نمایش داده شود.

هاشمی افزود: رایزنی شود تا سال آینده سیستان و بلوچستان در معتبرترین نمایشگاه های جهان با عنایت ویژه سازمان میراث فرهنگی غرفه داشته باشد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان نیز در این جلسه گفت: زاهدان با توجه به نو تاسیس بودن آن مقرر شده است تا به شهر موزه ها تبدیل شود.

کامبیز مشتاق گوهری اظهار داشت: دو دهکده عشایری با توجه به ظرفیت های استان ایجاد می شود تا گردشگران با شیوه زندگی عشایران آشنا شوند.

وی افزود:در کوه خواجه سیستان و کوه تفتان برنامه بین المللی نوروز را خواهیم داشت و در سایر مناطق به صورت محلی برگزار می شود.

مشتاق گوهری بیان کرد: دوازدهم فروردین ماه همایش ملی شاهنامه خوانی در محل کوه خواجه برگزار خواهد شد


http://tnews.ir