برگزار شدن جشنواره فرهنگ و هنر ایرانی در هند

فرداد پرواز

18 شهریور 97


این جشنواره با همکاری رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در دهلی نو و شاخه بین الملل صنایع رسانه و سرگرمی و باحضور رییس مجتمع و رییس دانشگاه رسانه و هنر، هنرمندان، دانشجویان و دست اندرکاران سینما و رسانه در روز جمعه پایان یافت .حجت الهگ عابدی معاون رایزن فرهنگی ایران در دهلی نو در گفت و گویی گفت: در این جشنواره فیلمهای فاخر سالهای اخیر سینمای ایران در کنار نمایشگاههای فرهنگی و هنری از جمله نمایشگاه صنایع دستی ایرانی همچون فرش شیشه، ، خاتم،سفال، مس، پارچه قلمکار،فلزکاری، نمایشگاه های عکس از آثار و ابنیه تاریخی و معماری و هنر اسلامی، مناظر و طبیعت ایران و نمایشگاه عکس از شاهنامه نمایش داده شد .

این جشنواره با نمایش فیلم 'بادیگارد' ساخته ابراهیم حاتمی کیا آغاز شد . عابدی درباره دلیل انتخاب این فیلم گفت: این فیلم نشان می دهد که چگونه ایران یکی از قربانیان اصلی تروریسم است و دانشمندانش به بهانه فعالیتهای اتمی ترور می شوند در حالیکه این برنامه ها به صورت کلی صلح آمیز و در راستای تولید برق یا مواد پزشکی است.

شایان ذکر است تنها در مدت یکی دوساعت پیش از افتتاح رسمی برنامه، بیش از 2000 نفر از نمایشگاههای فرهنگی و هنری ایرانی بازدید کردند .