گردهمایی راهنمایان گردشگری 45 کشور در شیراز برگزار می شود

فرداد پرواز

12 بهمن 1395


رئيس انجمن صنفي راهنمايان ايرانگردي و جهانگردي فارس گفت: گردهمایی راهنمایان گردشگری 45 کشور جهان روزهای سیزده و چهارده بهمن در شیراز برگزار می‌شود.

به گزارش ایسنا منطقه فارس، امیر سبوکی شامگاه دوشنبه 11 بهمن در جمع خبرنگاران گفت: در این گردهمایی 300 راهنمای گردشگری حضور خواهند داشت و همزمان کمپین خوش‌آمدگویی با شعار Fars Well Comes You 2017 راه‌اندازی می‌شود.

وی مهمترین هدف از برگزاری این گردهمایی را معرفي جاذبه‌ها و پتانسيل‌هاي گردشگري، تاريخي ، سایتهای جهانی و ملی استان فارس و شهرشیراز به جهانیان است.

رئيس انجمن صنفي راهنمايان ايرانگردي و جهانگردي فارس همچنین گفت: روز چهارشبه 13 بهمن ماه در مقابل ارگ کریم خانی شیراز با حضور مسئولان يادمان حضور راهنمايان گردشگري جهان رونمایی می شود.

سبوکی از برپایی نمایشگاه تخصصی عکس جاذبه‌های گردشگری فارس، اجرای موسیقی محلی و توزیع کارت‌پستال‌های گردشگری فارس را از برنامه‌های این گردهمایی عنوان و اضافه کرد: راهنمایان گردشگری جهان در مدت اقامت خود در شهر شیراز با شاخص‌ترين جاذبه‌هاي تاريخي و گردشگري و مذهبي استان آشنا مي‌شوند.

او گفت: در حال رایزنی با شورای شهر شیراز هستیم تا به زودي خيابان و يا گذري در شهر شيراز به نام راهنمايان گردشگري نامگذاري شود.

سبوکی با بیان اینکه كنوانسيون جهانی راهنمايان گردشگري هر 2 سال يكبار در يكي از كشورها دنيا برگزار مي‌شود؛ گفت: خوشبختانه تمام اعضاي كنوانسيون به شيراز سفر مي‌كنند، که این موضوع تاثیر بسزایی در معرفی جاذبه‌های گردشگری فارس و شهر شیراز، گسترش صنعت توریسم وجذب منابع کلان گردشگری به صورت مستقیم وغیر مستقیم دارد.


http://tnews.ir