برگزاری نمایشگاه میراث فرهنگی در ایران و شیلی/خواهرخواندگی شهرها

فرداد پرواز

8 شهریور 1396


رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در دیدار با معاون مجلس سنای شیلی خواستار برگزاری نمایشگاه میراث‌فرهنگی در هر دو کشور شد.

علی‌اصغر مونسان روز سه شنبه،در دیدار با سناتور خیدو خیراردی معاون مجلس سنای شیلی با اشاره به اینکه سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری،ترکیبی از اقتصاد و فرهنگ را در خود جای داده است، تصریح کرد: سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران،بر گسترش روابط تجاری، سیاسی و فرهنگی،با همه کشورها است و در این میان برای کشورهای آمریکای لاتین اهمیت زیادی قائل هستیم.

معاون رئیس‌جمهوری با ابراز امیدواری نسبت به افزایش همکاری‌های بین دو کشور گفت: ایران کشوری با 7هزار سال قدمت تاریخی است، آثار تاریخی بسیار زیادی در کشور ما وجود دارد و حدود 350 رشته صنایع‌دستی در کشورمان داریم.

مونسان افزود: پس از برجام، فصل جدیدی برای ایران باز شده است و همکاری‌های ما با دنیا در حال گسترش است.

وی افزود: 22 اثر تاریخی ایران،در فهرست میراث جهانی به‌ثبت رسیده است.

رییس سازمان میراث فرهنگی ، صنایع‌دستی و گردشگری،برای برگزاری نمایشگاهی از میراث فرهنگی و صنایع دستی ایران در شیلی اعلام آمادگی کرد.معاون مجلس سنای شیلی ادامه داد: برگزاری نمایشگاهی از آثار تاریخی و صنایع‌دستی ایران در شیلی،زمینه آشنایی مردم این کشور با مردم ایران را فراهم می‌کند، همچنین ما می‌توانیم میزبان دانشمندان و فیلسوفان ایران در کنگره آینده‌پژوهی فلسفی و علمی شیلی باشیم.

خیراردی با اشاره به اهمیت حوزه گردشگری در توسعه روابط کشورها، گفت: امروز با وجود تکنولوژی،دیگر فاصله‌ها نمی‌تواند مانعی برای ارتباط کشورها باشد.


http://www.irna.ir