جشنواره گردشگری روستایی در زنجان برگزار می شود

فرداد پرواز

3بهمن1395


جواد رحمتی معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار زنجان گفت: جشنواره گردشگری روستایی برای ترویج فرهنگ بومی روستاها و معرفی جاذبه این مناطق در زنجان برگزار و به تدریج برای دائمی کردن آن تلاش خواهد شد.

جواد رحمتی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: پس از ارزیابی استقبال مردم از نمایشگاه روستایی تهران، مسئولان زنجانی به فکر راه اندازی جشنواره سالانه گردشگری روستایی افتادند.

وی یادآورشد: بر همین اساس بنا شد یک جشنواره سالانه گردشگری روستایی در زنجان با محوریت اقتصاد، صنایع و تولیدات روستایی راه اندازی کنیم.

رحمتی اظهار کرد: مقرر شد سایتی را برای استقرار جشنواره و نمایشگاه دائمی با موضوع بوم گردی روستایی راه اندازی کنیم

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار زنجان گفت: در این نمایشگاه یک روستا انتخاب و برای سایر مقاصد گردشگری روستایی الگوسازی می شود.

وی خاطرنشان کرد: درتلاش هستیم تا به گونه ای برنامه ریزی کنیم که همچون جشنواره آش، این جشنواره به نام زنجان و سالانه برگزار شود.

رحمتی با بیان اینکه سال آینده نخستین نمایشگاه گردشگری روستایی در زنجان برپا می شود، ادامه داد: هم اکنون در حال قطعی سازی مکان این نمایشگاه که به حتم برای دسترسی راحتتر در روستا نخواهد بود، هستیم.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار زنجان گفت: این جشنواره ابتدا به شکل استانی و سپس در سطح ملی برگزار می شود.

وی اضافه کرد: نمایشگاه گردشگری روستایی باید تلفیقی از معماری های روستایی باشد و به تدریج در گام های بعدی معماری ملی ایرانی را در حوزه روستاها در این نمایشگاه دایر کنیم.

رحمتی ابراز کرد: سال آینده این برنامه را در یکی از روستاهای این استان که به شکل گزینشی انتخاب می شود اجرا می کنیم و روستاییان محصولات و کارهای انجام شده و به خصوص در زمینه زندگی و فرهنگ روستایی را در آنجا عرضه می کنند.


http://tnews.ir