برگزاری بیش از 20 جشنواره گردشگری در استان یزد

فرداد پرواز

16 خرداد ماه


سرپرست معاونت گردشگری استان یزد اعلام کرد: براساس برنامه‌ های هماهنگ شده در سال جاری بیش از 20 جشواره گردشگری در مناطق مختلف استان یزد به ویژه در روستاهای هدف گردشگری استان برگزار خواهد شد .

به گزارش ایسنا، «محمدرضا نصیری» با اعلام این خبر گفت: این جشنواره‌ها در بخش‌های مختلف و متنوعی از جمله طبیعت‌گردی، معرفی داروهای گیاهی، کشاورزی، آیین‌های عشایری و پخت غذاهای محلی برگزار خواهد شد .

وی از مهمترین جشواره‌های در دستور کار امسال میراث فرهنگی استان را جشنواره برداشت زعفران در شهرستان بهاباد، جشواره مهردانه در روستای مبارکه تفت، جشواره‌های عشایری دو شهرستان خاتم و ابرکوه، جشواره غذاهای سنتی در روستای رشکوئیه شهرستان تفت، جشواره‌های گلابگیری در روستاهای ییلاقی شهرستان‌های تفت و مهریز و جشواره انگورچینی در شهرستان خاتم را ذکر کرد.

به گفته‌ی سرپرست معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان، این جشنواره‌ها توسط بخش‌های خصوصی و با همکاری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان و همچنین همت و هماهنگی نمایندگی‌ها و ادارات این اداره کل در شهرستان‌ها برنامه‌ریزی و به مرحله اجرا خواهد رسید .


www.isna.ir