برقراری نخستین پرواز اروپایی در فرودگاه بین المللی شیراز

فرداد پرواز

13 تیر 1396


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، مدیرکل فرودگاه های استان فارس گفت : نخستین پرواز اروپایی در مسیر شیراز - وین در پی مذاکرات انجام شده با شرکت هواپیمایی کشور اتریش ، روز دوشنبه برقرار شد .

رضا بدیعی فرد، ضمن اعلام این خبر این پرواز را پلی بین شیراز و اروپا دانست و افزود : طبق برنامه ، پروازهای رفت از شیراز در روزهای شنبه ، دوشنبه ، سه شنبه و چهارشنبه و پروازهای برگشت در روزهای جمعه ، یکشنبه ، دوشنبه و چهارشنبه به وسیله هواپیماهای ایرباس ۳۱۹ و ۳۲۰ با ظرفیت ۱۳۰ نفر انجام خواهد شد . برنامه ریزی برای برقراری پرواز شیراز - وین و بالعکس توسط شرکت هواپیمایی اتریش از حدود هشت ماه قبل آغاز شد و با توجه به زیرساخت هایی که در فرودگاه بین المللی شهید آیت الله دستغیب شیراز در حال فراهم شدن است، پیگیری برقراری این پرواز در دستور کار قرار گرفت .

او اظهار کرد : یکی از اقداماتی که هم اینک در فرودگاه بین المللی شیراز در دست انجام است ، بحث ساخت پایانه بین المللی این فرودگاه با ۲۵۰ میلیارد تومان اعتبار است که تاکنون حدود ۳۶ درصد پیشرفت فیزیکی دارد . به دنبال دعوتی که از مسئولان ایرلاین اتریشی انجام شد آنها در شیراز حضور یافتند و در نشست هایی که با حضور مسئولان استانی و فعالان حوزه گردشگری برگزار شد ، ظرفیت های استان را به آنها معرفی کردیم .

مدیرکل فرودگاه های استان فارس بیان کرد : به دنبال برگزاری این نشست ها، مسئولان هواپیمایی اتریش کارشناسان خود را برای بررسی و شناسایی دقیق تمام زیرساخت های فرودگاهی ما اعزام کردند و پس از بررسی به این جمع بندی رسیدیم که نخستین پرواز از روز دوازدهم تیرماه ۹۶ انجام شود . این خط پروازی ، نخستین خط پروازی بین شیراز و اروپاست و با توجه به محدودیتی که هواپیما در بحث سوخت دارد در مسیر بازگشت از اتریش به شیراز برای سوختگیری در فرودگاه اصفهان به زمین خواهد نشست و مجددا به مقصد شیراز پرواز خواهد کرد .

وی افزود : هم اینک هشت شرکت هواپیمایی داخلی و خارجی از فرودگاه بین المللی شیراز به مقصد وین ، دوحه ، دبی ، شارجه ، تفلیس ، مسقط ، استانبول ، کویت ، نجف و بغداد پروازهای مستقیم دارند که امیدواریم در آینده این پروازها افزایش یابد .


http://tnews.ir