بررسی پیشنهاد اتریش برای برقراری پرواز شیراز - وین

فرداد پرواز

10 خرداد 1396


پیشنهاد اتریش برای برقراری پرواز از شیراز به وین که در دیدار سفیر اتریش با معاون هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی کشوری مطرح شد، مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

به گزارش گروه اقتصادی آنا از روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری، در این دیدار که فردریش اشتیفت، سفیر اتریش، معاون، مدیر انجمن فرهنگی اتریش و نیز نمایندگانی از شرکت هواپیمایی اتریشی، همراهی می کردند بر اهمیت روابط حمل و نقل هوایی بین دو کشور تاکید شد و زمینه های توسعه بیشتر این روابط را مورد بررسی قرار دادند.

سفیر اتریش از این که هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران حتی در شرایط دشوار پروازهای خود را به مقصد وین را قطع نکرد تشکر و اعلام کرد من اعتقاد دارم یکی از مولفه های اصلی برای روابط خوب ارتباطات پروازی فی مابین دو کشور است و در دو سال و نیم گذشته تقریباً همواره شاهد سفر هیات های اقتصادی و گردشگری، از اتریش به ایران بوده ایم.

سفیر اتریش ضمن اشاره به تاثیرگذاری روابط حمل و نقل هوایی بین دو کشور اذعان کرد:نسبت به افزایش فرکانس پروازی بین دو کشور خوش بین است چرا که فعالان اقتصادی و گردشگران بیشتری بین دو کشور رفت و آمد خواهند داشت.

معاون بین الملل هواپیمایی اتریشی نیز در ادامه، با تشکر از سازمان هواپیمایی کشوری ایران برای فراهم‌کردن چارچوب قانونی توسعه پروازها در طول مذاکرات انجام شده در سال ۲۰۱۵ میلادی به ارائه توضیحاتی درباره تحولات ساختاری در حمل و نقل هوایی اتحادیه اروپا و برخی مشکلاتی که اخیراً برای بعضی از شرکت‌های اروپایی پیش آمده پرداخت و برای توسعه شبکه پروازی علاوه بر تهران و اصفهان خواستار پرواز به شهر شیراز شد.

دهقان معاون هوانوردی و امور بین‌الملل سازمان هواپیمایی کشوری نیز با ارائه توضیحاتی در مورد وضعیت حمل و نقل هوایی کشورمان و توسعه فضاهای ایجاد شده پس از توافق برجام که باعث افزایش پروازهای بین‌المللی ایران از جمله در مسیر اروپا شده است، خواستار همکاری هرچه بیشتر هواپیمایی اتریش و هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران شد و گفت: معرفی هرچه بیشتر جاذبه‌های گردشگری ایران توسط طرف مقابل در کشور اتریش باعث ترغیب سفر به ایران خواهد شد.

وی در پایان گفت: پیشنهاد ارائه شده طرف اتریشی برای برقراری پرواز به شیراز مورد بررسی قرار خواهد گرفت.


http://tnews.ir