برخی امکانات هتل که از آن ها بی خبر هستید

برخی امکانات هتل که از آن ها بی خبر هستید

آیا به خاطر تجربیات گذشته یا شنیده ها جرأت دست زدن به بطری های آب داخل اتاق را ندارید و فکر می کنید چند برابر قیمت واقعی این بطری ها شارژ خواهید شد؟ آیا دوست دارید اتاقی بزرگ تر و بهتر بدون پرداخت هزینه در هتل بگیرید؟ در این مقاله قصد داریم برخی امکانات هتل را به شما معرفی کنیم که شاید از آن ها اطلاع چندانی نداشته باشید. بسیاری از این امکانات رایگان و حق مسلم شما هستند. با 2Safar همراه باشید.

1. شما می توانید اتاق بهتری بدون پرداخت هزینه ی اضافه بگیرید.

حتماً می دانید که تمام اتاق های هتل یکسان و شبیه به هم نیستند و حتی هزینه ی اقامت در آن ها با یکدیگر متفاوت است. پس از آنکه هتل خود را رزرو کردید، با پذیرش هتل تماس بگیرید و در مورد مشخصات اتاق دلخواه خود سؤال کنید. مثلاً اگر اتاقی در گوشه می خواهید که از آسانسور دور باشد و سر و صدای کمتری حس کنید، سوال کنید که آیا چنین اتاقی در تاریخ مورد نظر شما در دسترس خواهد بود یا خیر. اتاق های گوشه نه تنها ساکت تر هستند بلکه بزرگ تر نیز می باشند و هزینه ی بیشتری نسبت به اتاق های معمولی ندارند. ضمناً چون در نبش ساختمان قرار گرفته اند، پنجره های بیشتر و در نتیجه نور و چشم انداز بهتری دارند. شما می توانید علاوه بر درخواست اتاق های سر نبش، درخواست اتاقی در طبقات بالاتر نیز بکنید. طبقات بالا هم از سر و صدای خیابان دور هستند و هم منظره ی بهتری دارند.

2safar

2. بطری های آب معدنی در بیشتر قسمت های هتل رایگان هستند.

درست است که دست زدن به خوراکی های داخل یخچال یا مینی بار اتاق منجر به شارژ اضافه ی قابل توجهی در صورت حساب نهایی شما خواهد شد، اما چنین چیزی درباره ی سایر امکانات اتاق صدق نمی کند. بطری های آب معدنی داخل هتل حتی در قسمت بدنسازی و ماساژ رایگان هستند و هتل حق مطالبه ی هزینه ای از شما ندارد. اگر در اتاق هتل شما در کنار دستگاه قهوه ساز یا داخل دستشویی آب معدنی رایگان قرار نداشت، به مینی بار دست نزنید. بلکه به قسمت سالن بدنسازی هتل بروید و از آن جا هر تعداد که می خواهید بطری آب معدنی خنک بردارید. ضمناً در قسمت بدنسازی و اسپا، گاهی علاوه بر بطری آب رایگان، ظرف میوه و آجیل رایگان نیز هست. از آن ها هم غافل نشوید!

2safar

3. چک این زود هنگام یا چک اوت دیرهنگام اتاق در بیشتر هتل ها رایگان است.

اگر زودتر از ساعت سه بعد از ظهر که زمان چک این بیشتر هتل ها است به هتل می رسید، شانس خود را امتحان کرده و درخواست چک این زودتر از موعد کنید. بیشتر هتل های دنیا این امکان را به طور رایگان در اختیار شما می گذارند و می توایند اتاقتان را زودتر تحویل بگیرید. چنینی چیزی در هنگام چک اوت یا تحویل دادن اتاق نیز صادق است. تصور نکنید در صورت بیشتر ماندن در اتاق حتماً اضافه شارژ خواهید شد. کافی است با پذیرش هتل تماس بگیرید و درخواست یک یا دو ساعت اضافه کنید. بیشتر اوقات با درخواست شما موافقت خواهد شد.

2safar

3. شما می توانید از امکانات وی آ پی هتل در مناسبت های خاص بهره مند شوید.

سالروز تولد، سالگرد ازدواج، فارغ التحصیلی، شغل جدید... هر مناسب دیگری که مصادف با زمان اقامت شما در هتل است، می تواند منجر به برخورداری شما از خدمات ویژه شود. حتماً این مناسبت ها را با پذیرش هتل در میان بگذارید. بیشتر هتل ها خواهان یک اقامت بیاد ماندنی برای مهمانانشان هستند. چیزی که باعث شود بار دیگر هتل آن ها را انتخاب کنید یا در صفحه ی اینترنتی هتل، نظری مثبت برایشان درج کنید. حتی می توانید پس از رزرو هتل ایمیل زده و مناسبت ویژه را با آن ها در میان بگذارید. اگرچه برخورداری از امکانات وی آی پی تضمین شده نیست اما شما شانس زیادی خواهید داشت. فقط سعی کنید در این باره دروغ نگویید به خصوص که تاریخ تولد شما در پاسپورت شما نوشته شده است و هنگام گرفتن اتاق چک خواهد شد.

2safar

4. شما می توانید از امتیازات برنامه های مشتریان وفادار هتل بدون آنکه حتماً به یک هتل وفادار باشید بهره ببرید.

هتل های مطرح و زنجیره ای در دنیا برنامه ی مشتریان وفادار دارند. به این صورت که شما عضو این سیستم می شوید و به تدریج امتیاز می گیرید. لازم است بدانید برای برخورداری از امکانات اولیه ی باشگاه مشتریان لازم نیست مرتب در هتل مورد نظر خود اقامت کنید. خیلی از این برنامه ها از لحظه ی عضویت،شما را صاحب امتیازاتی خواهند کرد. مثلاً برنامه ی مشتریان وفادار هتل هیلتون به اعضا امکاناتی نظیر خدمات چک این دیجیتال می دهد، به این صورت که مشتری هتل می تواند اتاق مورد نظر خود را شخصاً انتخاب کند و یا امکان چک اوت دیر هنگام رایگان را (در صورت رزرو نبودن اتاق) فراهم می سازد.

2safar

برای برخورداری از این امکانات فقط کافی است که عضو باشگاه مشتریان این مجموعه هتل شوید. سایر هتل ها نیز امکاناتی چون چک این بدون صف، وایفای و تماس های داخل شهری رایگان، آب معدنی یا نوشیدنی رایگان و حتی بعضاً صبحانه ی رایگان را به افراد عضو برنامه های وفاداری خود عرضه می کنند. برای عضویت به وبسایت این هتل ها سر بزنید و در برنامه ی مشتری های وفادار ثبت نام کنید یا عضو خبرنامه ی سایت شوید. چنین کاری هزینه ای برای شما در بر نخواهد داشت اما منافع متعددی دارد.

2safar

5. از خدمات اسپای هتل استفاده کنید زیرا خیلی از اوقات شامل تخفیف های خوبی هستند.

اگر چه معمولاً اسپا در هتل های پنج ستاره گران است اما گاهی تخفیف های خیلی خوبی ارائه می شود. در این مواقع اصلاً خجالت نکشید. سری به سالن اسپا بزنید و از مدیر سالن بپرسید چه آفر ویژه ای دارد و چه خدماتی شامل تخفیف می شود. بهتر است بدانید سالن های اسپا احتمالاً در اواخر بعد از ظهر و اوایل عصر شلوغ هستند اما مثلاً صبح ها ممکن است شامل تخفیف شوید. به عنوان نمونه در هتل های تایلند امکان دارد خدمات ماساژ در صبح های زود شامل 25 درصد تخفیف باشد. در هر صورت از این گونه امکانات هتل ها با یک پیش فرض کلی که گران هستند صرف نظر نکنید.

2safar

6. اگر نمی توانید در زمان مورد نظر صبحانه ی هتل را صرف کنید، می توانید از کارکنان بخواهید آن را برای شما در جعبه ی بیرون بر قرار دهند.

اگر هزینه ای که برای اتاق پرداخت کرده اید شامل صبحانه می شود اما به دلیل پرواز صبح زود یا هر برنامه ی دیگری قادر به حضور در سالن صرف صبحانه نیستید، از کارکنان این بخش بخواهید صبحانه ی شما را برایتان بسته بندی کنند تا با خود ببرید. معمولاً هتل ها ترجیح می دهند در مورد اینگونه خدمات سکوت کنند و مسافر را در جریان نگذارند، اما بدانید آماده کردن صبحانه ی مسافر جزء خدمات هتل است. صبحانه ی بیرون بر شامل ظرف ماست، میوه ی تازه، شکلات یا کیک و جعبه ی آبمیوه می شود. حتی اگر درخواست کنید ممکن است چای یا قهوه نیز در لیوان مخصوص بیرون بر تحویل بگیرید.

2safar

7. اگر واقعاً اشکالی در اتاقتان وجود دارد، در صورت اعتراض می توانید از امتیازاتی برخوردار شوید.

در مورد مشکلات اتاقتان سکوت نکنید. مثلاً اگر شیر آب گرم حمام کار نمی کند یا سیستم تهویه هوا خراب است حتماً مدیریت هتل را در جریان قرار دهید. ممکن است به شما اتاق خیلی بهتری به طور رایگان پیشنهاد کنند. در اینگونه مواقع به اتاق مشابه رضایت ندهید چون زحمت جابه جایی وسایل به شما تحمیل شده است. اتاقی بهتر بخواهید. البته لازم است در چنین شرایطی خوشرو باشید و مؤدبانه اعتراض کنید. به درخواست های طلبکارانه وقعی گذاشته نخواهد شد.

2safar