بخش ساردوئیه به قطب گردشگری تبدیل می شود

فرداد پرواز

29دی1395


احمد امینی روش فرماندار جیرفت با اشاره به ظرفیت های گردشگری بخش ساردوئیه گفت: سعی داریم زمینه حضور بخش خصوصی را به منظور احداث دهکده گردشگری در این بخش فراهم و این منطقه را به یک قطب گردشگری تبدیل کنیم.

به گزارش روز چهارشنبه روابط عمومی فرمانداری جیرفت، احمد امینی روش در بازدید از بخش ساردوئیه افزود: چشم اندازها، مناظر زیبا، آب و هوای پاک، آبشارها، آبگرم و همچنین وجود امامزاده سلطان سید احمد از ظرفیت های بخش ساردوئیه برای ایجاد یک قطب گردشگری محسوب می شود

وی در زمینه بهره برداری از چشمه آبگرم گور نیز اظهار کرد: در حال حاضر بخش خصوصی فعالیت خود را برای تکمیل این طرح آغاز کرده که با تکمیل سوئیت های آن بزودی سالن های سرپوشیده این چشمه هم راه اندازی می شود.

وی خاطرنشان کرد: محورهای مواصلاتی به ساردوئیه در حال تکمیل شدن است و سعی شده این بخش از بن بست خارج شود.

فرماندار جیرفت با اشاره به طرح هایی که در راستای اقتصاد مقاومتی در این منطقه مورد استفاده قرار می گیرد عنوان کرد: نگاه دولت به روستاها به عنوان یک سکونتگاه نیست بلکه به عنوان یک واحد تولیدی است.

وی اضافه کرد: در حال حاضر مردم این منطقه می توانند از صنایع دستی، زنبورداری و گاوداری به عنوان یک مزیت نسبی از تسهیلات بیشتری استفاده کنند تا شاهد رونق اقتصادی بیشتری در این منطقه باشیم.

امام جمعه بخش ساردوئیه نیز گفت: ایمان و عمل صالح انسان را رستگار می کند و همه ما باید با همراهی و اتحاد زمینه پیشرفت منطقه را فراهم کنیم.

حجت الاسلام حسین جهانبانی با اشاره به گرامیداشت ایام الله دهه فجر گفت: این انقلاب به راحتی به دست ما نرسیده است و هر مسئولی باید ادای تکلیف کند.

وی تصریح کرد: اتحاد و همدلی خوبی بین مسئولان منطقه جنوب کرمان وجود دارد که امیدواریم این وفاق و همدلی روز به روز بیشتر شود.

فرماندار، مدیرآموزش و پرورش و معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری جیرفت عصر روز سه شنبه از بخش ساردوئیه دیدار کردند و به بررسی مشکلات این منطقه پرداختند.


http://tnews.ir