اماکن گردشگری باید در تمامی ایام برای بازدید گردشگران فعال باشند

فرداد پرواز

21خردادماه


عضو هیئت رئیسه فراکسیون گردشگری مجلس گفت: افزایش در آمدزایی کشور از طریق صنعت توریسم و گردشگری و در پی ساماندهی تعطیلات کشور امکان‌پذیر است.

قاسم احمدی لاشکی با تاکید بر این‌که «اماکن گردشگری باید در تمامی ایام برای بازدید گردشگران فعال باشند» در عین حال گفت: البته این اختیار به شهرستان‌ها داده شده که مسئولین شهرستان تصمیم بگیرند چه مکان‌هایی فعالیت داشته باشند و چه مکان‌هایی در ایام تعطیلات رسمی، تعطیل باشند.

وی تصریح کرد: این‌که در برخی شهرها به صورت سلیقه‌ای این اماکن گردشگری تعطیل هستند جای اشکال دارد و حتما باید این موضوع بررسی شود. به عنوان مثال چرا باید گردشگری که به شهر اصفهان سفر کرده نتواند از اماکن تاریخی بازدید کند؟

این عضو هیئت رئیسه فراکسیون گردشگری مجلس همچنین خاطرنشان کرد: به هیچ وجه قانونی نداریم که مکان‌های تاریخی و گردشگری در تعطیلات غیرفعال بوده و تعطیل باشند. اگر درجایی چنین موردی مشاهده و به مجلس گزارش شود حتما ضمن اطلاع به کمیسیون فرهنگی از رئیس میراث فرهنگی و گردشگری درخواست خواهیم کرد تا ضمن پیگیری موضوع توضیحاتی را ارائه دهند.

نماینده مردم نوشهر و چالوس در مجلس در پایان تاکید کرد: اگر به دنبال درآمدزایی از طریق صنعت توریسم و گردشگری هستیم باید تعطیلات ساماندهی و کمتر شوند تا بتوانیم استفاده بهتری از این صنعت داشته باشیم.


www.isna.ir