بازدید ۲۷۷ هزار گردشگر خارجی از جاذبه های تاریخی و طبیعی آذربایجان غربی

فرداد پرواز

16 شهریور 1396


حسین امامی روز پنجشنبه، در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این گردشگران از کشورهای عراق، ترکیه، جمهوری آذربایجان، آلمان، فرانسه و ایتالیا بودند که از جاذبه های گردشگری نظیر تخت سلیمان تکاب، قره کلیسا، موزه مردم شناسی ارومیه، موزه ارومیه و تپه تاریخی حسنلو بازدید کرده اند.

وی اضافه کرد: تعداد گردشگران خارجی آذربایجان غربی، در مدت مشابه سال گذشته ۲۱۰ هزار و ۱۳۱ نفر بود و امسال ۶۱ هزار نفر بر تعداد گردشگران خارجی افزوده شده است.

وی اظهار کرد: پیش بینی می شود تا پایان امسال ۲ میلیون گردشگر داخلی وارد استان شود.

وی ایمن سازی جاده ها، ساماندهی حمل و نقل هوایی، توجه به مراکز اقامتی و پذیرایی و هتل های بین راهی را از جمله بسترهای توسعه گردشگری عنوان کرد که می توانند دسترسی گردشگران به جاذبه های تاریخی استان را تسهیل کرده و زمینه اقامت آنها در مراکز اقامتی را فراهم کنند.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی ارائه غذاهای محلی در هتل ها و رستوران های بین راهی را از دیگر عوامل توسعه گردشگری در استان عنوان کرد و ادامه داد: باید از همه ظرفیت های استان در راستای توسعه گردشگری بهره ببریم.

به گزارش اویاقلیق (بیداری آذربایجان) به نقل از ایرنا، آذربایجان غربی بیش از یک هزار و ۵۰۰ اثر تاریخی ثبت ملی شده و ۲ اثر جهانی ثبت شده دارد.


http://tnews.ir