بازدید 212 هزار گردشگر از استان مرکزی در تابستان 96

فرداد پرواز

15 مهر 1396


به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا)، از استان مرکزی به نقل ار روابط عمومی اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی حسینی، مدیرکل میراث فرهنگی استان گفت: استان مرکزی ظرفیت‌های گردشگری فراوانی را در خود جای داده که این مسئله در سه بعد تاریخی، فرهنگی و مفاخر ملی باعث جذب گردشگران از اقصی نقاط کشور شده است.

وی ادامه داد: ۲۱۲ هزار و۸۶۳ گردشگر از جاذبه‌های طبیعی و تاریخی و گردشگری استان مرکزی در تابستان سال جاری بازدید کردند. بیش از ۲هزار جاذبه گردشگری در استان مرکزی شناسایی شده که ۸۶۵ اثر تاکنون در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است.

حسینی افزود: بیش از ۲۵ هزار گردشگر، تابستان ۹۶ در مراکز اقامتی استان اسکان داده شدند که همین مهم اداره‌کل را بر آن داشت تا نظارت و بازرسی مداومی از این اقامتگاه‌ها داشته باشد به همین منظور ۲۰۵ مورد بازرسی در این مدت توسط تیم‌های اداره‌کل صورت گرفت که با برخوردها و تشکیل پرونده‌ها همراه بود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی ادامه داد: با آغاز طرح ستاد خدمات سفر تابستان، کتابچه راهنمای گردشگری، نقشه‌ها و راهنمای گردشگری، سی دی صوتی و تصویری و کتابچه معرفی موزه‌ها و جاذبه‌های طبیعی و تاریخی استان مرکزی چاپ و برای معرفی در اماکن مختلف بین مسافران توزیع شده است.

وی افزود: توسعه صنعت گردشگری که اقتصاد امروز بسیاری از کشورها در گرو آن است، به برنامه‌ریزی بلند مدت نیاز دارد اما یکی از مهمترین اقداماتی که در این مورد باید صورت گیرد، هم پوشانی دستگاه‌های دولتی از یک سو و ورود بخش خصوص از سوی دیگر است. هم پوشانی مناسب دستگاه‌های دولتی جهت تسهیل سرمایه گذاری بخش خصوصی، کلید طلایی توسعه این صنعت می باشد.


http://tnews.ir