800 گردشگر خارجی از دره راگه رفسنجان بازدید کردند

فرداد پرواز

27 تیر 1396


کرمان - ایرنا - فرماندار رفسنجان گفت: دره راگه یکی از منحصر بفردترین جاذبه های گردشگری در این شهرستان است که در یک سال گذشته بیش از 800 گردشگر خارجی از این جاذبه طبیعی دیدن کردند.

به گزارش ایرنا حمید ملانوری، عصر دوشنبه در نشست دوره آموزشی منتخبان پنجمین دوره شوراهای اسلامی روستایی رفسنجان ،در سالن دانشگاه آزاد اسلامی این شهرستان افزود: دره راگه رفسنجان تا 2 سال اخیر ناشناخته بود این در حالی است که طی 2 سال گذشته با شناسایی این محل و نیز مستندسازی و احیای بخشی از این دره 800 گردشگر خارجی از این ظرفیت بازدید داشته اند.

وی بیان کرد: زیبایی و منحصر بفرد بودن این دره به حدی است که برخی این منطقه را با کلوتهای شهداد از نظر پتانسیل های گردشگری همانند می دانند و مسئولان استان کرمان، در حال برنامه ریزی در راستای توسعه گردشگری در این منطقه هستند.

وی با اشاره به اینکه توسعه، آبادانی و رونق روستا به راهکارهای جدید نیاز دارد بیان کرد: مردم با انتخاب چهار ساله اعضای شوراها سرنوشت شهر و روستایشان را به شوراها واگذار کردند که می طلبد این اعضا با تصمیمات درست در راستای شکوفایی منطقه، زمینه ساز حرکت های خوب در باشند.

وی تصریح کرد: سرنوشت روستا بستگی به تصمیمات و فعالیت های شوراها در راستای مسائل امنیتی، محیط زیست، عمران، خدماتی، اقتصادی و اشتغالزایی، فرهنگی، شناسایی و رفع آسیب هایی همچون اعتیاد، طلاق، بیکاری و غیره دارد.

ملانوری با اشاره به اینکه شوراهای اسلامی شهر یا روستا اتاق فکر هستند و جایگاه ارزشمندی دارند خاطرنشان کرد: باید در شناسایی و رفع نیازهای روستا بهترین تصمیمات را بگیرند و شوراها نهادِ مطالبه گرِ دائما طلبکار در برابر دولت نباشند.

فرماندار رفسنجان افزود: بنابراین نخستین کار شوراها این است ضروریات و الویت های شهر یا روستا، را شناسایی و برنامه ریزی بلند مدت داشته باشند.

رفسنجان در 110 کیلومتری کرمان واقع شده است.


tnews.ir