بازدید رئیس سازمان میراث فرهنگی از باغ جهانی پهلوان پور

فرداد پرواز

07 اسفند 1395


معاون رئیس جمهوری در دومین روز از سفر دو روزه خود به استان یزد، با حضور در شهر مهریز، از باغ جهانی پهلوان پور بازدید کرد.

به گزارش خبرنگار میراث آریا، زهرا احمدی پور معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، امروز جمعه 6 اسفند، در بازدید از بخش های مختلف جهانی پهلوان پور، از نزدیک با آخرین وضعیت حفظ و نگه داری این باغ جهانی آشنا شد.

در این بازدید که جمعی از مسئولان محلی استان یزد نیز حضور داشتند، محمدرضا صباغیان نماینده شهرهای مهریز، بافق، به آباد، ابرکوه و خاتم، در گفت و گو با معاون رئیس جمهوری، خواستار توجه هر چه بیشتر به حوزه میراث فرهنگی در این پنج شهرستان شد.

او در حاشیه این بازدید با ارائه نامه های مختلف به رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از او درخواست کرد تا موضوعات مرتبط با حوزه مأموریت های سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در این پنج شهرستان به طور ویژه پیگیری شود.

مرمت قلعه های شهرستان خاتم، ارتقای نمایندگی میراث فرهنگی بافق به اداره، افزایش تعداد نیروهای شهرستان به آباد و توجه بیشتر به آثار فرهنگی ابرکوه از مهم ترین درخواست های این نماینده مجلس از معاون رئیس جمهوری بودند.

باغ جهانی پهلوان پور با 5 هکتار مساحت در سال 1381 ثبت ملی و در سال 1391 نیز در قالب پرونده باغ های ایرانی ثبت جهانی شد. این باغ دارای برج و موزه مردم شناسی، شربتخانه و سوئیت های پذیرایی است.

در این بازدید، فاطمه کرباسی مدیرکل حوزه ریاست و فاطمه دانش یزدی ،مدیر میراث فرهنگی استان و جمعی از مسئولان محلی احمدی پور را همراهی می کردند.


http://www.donyayesafar.com