بازدید از زندان آلکاتراز

بازدید از زندان آلکاتراز

در خلیج سان فرانسیسکو، جزیره ی کوچکی در نزدیکی ساحل قرار دارد. اگر از سمت بندر به این جزیره نگاه کنید، درختان و ساختمانی در حصار را می بینید. این جزیره ی کوچک که آلکاتراز نام دارد برای سال های طولانی محل یکی از معروف ترین زندان های دنیا بوده است. زندانی اسرار آمیز در دل اقیانوس که تبهکاران مشهور تاریخ آمریکا روزگاری در این زندان ساکن بوده اند. زندان آلکاتراز امروزه تبدیل به موزه و مکانی تاریخی شده است و امکان بازدید از آن برای همگان فراهم است.

2safar

شهر سانفرانسیسکو

سانفرانسیسکو شهری بسیار دیدنی و یکی از جذاب ترین شهر های آمریکا و دنیا محسوب می شود. این شهر در ایالت کالیفرنیا و سواحل غربی ایالات متحده، در کنار اقیانوس آرام قرار گرفته است. سانفرانسیسکو جاذبه های فراوانی دارد و زیباترین خیابان دنیا به نام لامبارد در این شهر قرار دارد. خیابانی افسون کننده که به صورت مارپیچ از روی ارتفاع آغاز شده و تا ساحل اقیانوس پیش می رود. پل معروف گلدن گیت نیز در این شهر قرار گرفته است و زیبایی کارت پستالی این پل شاید برایتان ناآشنا نباشد. در کنار این جاذبه های توریستی زندان آلکاتراز در جزیره ای جدا در دل اقیانوس همچون نگینی می درخشد. بازدید از این جزیره به کسانی که به سانفرانسیسکو سفر می کنند قویاً توصیه می شود.

2safar

تور بازدید از آلکاتراز

این تورها به صورت روزانه از بندر با کشتی کروز به جزیره صورت می گیرد. بلیط کشتی باید از قبل رزرو شود و زمان تور بسته به پکیجی که انتخاب می کنید 2.5 ساعت تا 5.5 ساعت است. پکیج تور ها می تواند شامل بلیط رفت و برگشت به جزیره با کروز، اودیو تور (تور به صورت صوتی با گوشی)، تور لیدر، بازید از پشت صحنه و غیره می شود. هزینه ی پکیج های تور برای بزرگسالان بین 37 تا 89 دلار است.

2safar

معرفی زندان آلکاتراز

جزیره ی آلکاتراز از سال 1934 به صورت زندان فدرال در آمد و به مدت 29 سال محل اقامت بزرگ ترین جنایت کاران تاریخ بود. سرانجام در سال 1963 به علت قدیمی شدن ساختمان و ضرر داشتن فاضلاب زندان برای محیط زیست و دلایل دیگر به دستور رئیس جمهور وقت آمریکا جان اف کندی تعطیل شد.

امروزه شما به عنوان توریست می توانید پا به سلول های این زندان بگذارید و همه ی نقاط زندان را تماشا کنید. زندان نه تنها با تمام وسایل و یادگاری هایش به همان شکل سابق حفظ شده است بلکه ساختمان موزه ای نیز برای معرفی زندانیان معروف آلکاتراز و داستان های فرار و غیره اختصاص یافته است و برای بازدیدگنندگان جاذبه های فراوانی دارد.

2safar

زندانیان معروف آلکاتراز

شاید نام آل کاپون برای کمتر کسی ناشناخته باشد. او گانگستری معروف و به نوعی نماد قانون شکنی آمریکا به شما می رود. این جنایتکار معروف ترین زندانی مقیم آلکاتراز بود. رابین فرانکلین استرود از دیگر زندانیان معروف این زندان است که از بدنام ترین تبهکاران تاریخ آمریکا محسوب می شود. به جز زندانیان معروفی که در این زندان اقامت داشته اند، فرارهایی که از این زندان صورت گرفته و بعد ها به صورت فیلم و کتاب در آمده اند، به شهرت آلکاتراز افزوده اند.

2safar