بارگاه بی بی حکیمه قطب گردشگری مذهبی جنوب کشور

فرداد پرواز

24 آبان 1396


گچساران - بارگاه نورانی حضرت بی بی حکیمه (س) خواهر امام رضا (ع) در گچساران به عنوان یکی از قطب های اصلی گردشگری مذهبی در جنوب کشور نیازمند توسعه زیرساخت های رفاهی و عمرانی است.

با وجود سفر بیش از یک میلیون زائر از سراسر ایران اسلامی و کشورهای خارجی در سال به این مکان مقدس ،کمبود زیرساخت هایی مانند زائرسرا،هتل و رستوران باعث شده گردشگران نتوانند در این مکان اقامت کنند و فرصت ایجاد ده ها شغل نیز از دست می رود.

وجود چشمه آب گرم،قرار داشتن شکل منحصر به فرد بقعه متبرکه بی بی حکیمه (س) در دل کوه و اقلیم مفرح این منطقه به ویژه از مهرماه تا اواخر اردیبشت ماه،از جذابیت هایی است که شوق مردم برای بازدید از این مکان را بیشتر کرده است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه گچساران گفت: 65 میلیارد ریال اعتبار،برای افزایش زیرساخت‌های رفاهی حرم بی بی حکیمه (س) خواهر امام رضا (ع) در این شهرستان نیاز است.

فرزین بهمنی آزاد افزود: این اعتبار برای ساخت زائرسرا، مجتمع رفاهی خدماتی شامل هتل، رستوران و پارکینگ توقف خودرو،به عنوان ابتدایی‌ترین نیازهای رفاهی زائران در این مکان مقدس است که به دلیل دوردست و سخت گذر بودن منطقه ضروری است.

وی اظهار کرد: آیینه کاری صحن اصلی حرم نیز از طرح‌های مورد نیاز برای جذب گردشگر است که 15 میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.


http://www.irna.ir