باتومی؛ زیباترین شهر ساحلی قفقاز

فرداد پرواز

19 مرداد 1396


تور باتومی اغلب به صورت ترکیبی با تور تفلیس عرضه می‌شود. طوری که شما با خرید یک تور ترکیبی تفلیس و باتومی سه شب را در تفلیس و سه شب را در باتومی می‌گذرانید. تور باتومی نیز مثل سایر تورها با توجه به نوع هتل و نوع پرواز قیمت‌گذاری می‌شود. هتل‌های متنوعی در باتومی، پذیرای شما خواهند بود. قیمت تور باتومی معمولاً از 700 هزار تومان تا چند میلیون تومان متفاوت است که بیشتر این اختلاف قیمت به دلیل متفاوت بودن هتل است.

از آنجایی که باتومی و در کل کشور گرجستان آب و هوای خنکی دارد، در فصل زمستان درجه حرارت بسیار پایین می‌آید برای همین بازار گردشگری و تورهای مسافرتی نیز به حرارت فصل تابستان و بهار نخواهد بود. به همین دلیل بیشتر آژانس‌های مسافرتی ایرانی در فصل زمستان تور باتومی ارائه نمی‌کنند. گرچه که تورهای تفلیس و تورهای ویژه‌ی اسکی به مقصد گرجستان در فصل زمستان فعال هستند، اما از آنجایی که در این فصل امکان شنا در آب‌های دریای سیاه وجود ندارد، خبری از تور باتومی نیست. از لحاظ آب و هوایی بهترین زمان سفر به باتومی از اواخر بهار تا اواخر تابستان است. قیمت تور باتومی در این زمان بسیار متغیر است. تورهای آخر هفته و همچنین ایام تعطیل قیمت بالاتری دارند.

قبل از اینکه برای سفرتان برنامه‌ریزی کنید باید به شما بگویم که تورهای باتومی، اغلب فقط ارائه‌دهنده‌ی خدماتی مثل هتل، ترانسفر، پرواز و سیم‌کارت هستند. بیشتر این تورها یک گشت شهری را هم برای گردشگران برنامه‌ریزی می‌کنند که شامل چند فروشگاه خوراکی‌های محلی و صنایع‌دستی و یک مرکز خرید هستند. پس اگر با تور باتومی به این شهر سفر کردید، در جریان باشید که برای دیدن دیگر جاذبه‌های این شهر باید خودتان برنامه‌ریزی کنید و تصمیم بگیرید.


http://tnews.ir