این اشتباهات را در سفرهای جاده ای با کودکان مرتکب نشوید - قسمت چهارم

این اشتباهات را در سفرهای جاده ای با کودکان مرتکب نشوید - قسمت چهارم

در این مقاله راهنمای جامع و کاملی در ارتباط با سفر های جاده ای با کودکان برایتان فراهم کرده ایم که شامل اشتباهاتی می شود که نباید مرتکب شوید. با به کار بستن این راهنمایی ها سفر های جاده ای لذت بخش تر و شاد تری خواهید داشت و کودکان شما نیز عاشق سفر های جاده ای خواهند شد. با 2Safar همراه باشید.

اشتباه شماره نه: توقف نداشتن کافی در طول مسیر

اگر در زمره ی رانندگانی هستید که یک سره تا مقصد رانندگی می کنید و حداقل توقف را در طول راه دارید، وقت آن رسیده که سبک خود را عوض کنید. حتماً این جمله ی معروف را شنیده اید که لذت بردن از مسیر مهم تر از رسیدن به مقصد است. در سفر جاده ای با خانواده نیز این موضوع صدق می کند. هر گاه منظره ای زیبا و دل انگیز دیدید توقف کنید و به خانواده فرصت دهید از زیبایی های راه لذت ببرند. ضمن اینکه پس از مدتی در راه بودن عضلات بدن احتیاج به استراحت و نرمش دارند. از همه ی این ها گذشته کودکان طاقت یک جا نشستن به مدت طولانی را ندارند و زود خسته می شوندو با توقف های کافی در راه، آن ها نیز فرصتی برای تخلیه ی انرژی خود پیدا می کنند. برای رسیدن به مقصد عجله نکنید زیرا سفر شما از همان لحظه ای که از خانه خارج شده اید آغاز شده است. تمام این توقف ها، عکس گرفتن با مناظر، غذا خوردن در رستوران، یا خستگی در کردن در جاده بخشی از لذات سفر است.

2safar

اشتباه شماره 10: خوراکی های متنوع و سالم همراه نداشتن

به امید غذا خوردن در رستوران های بین راه نباشید و تا جایی که می توانید خوراکی های خوشمزه و سالم با خود همراه ببرید. خوردن خوراکی می تواند سفر را برای همه به خصوص کودکان هیجان انگیز کند. حتی پیشنهاد می شود در صورتی که از فاسد نشدن غذا در راه مطمئن هستید، غذایی نیز با خود همراه ببرید. ممکن است آن زمانی که کودک گرسنه می شود و نیاز به غذا دارد رستوران مناسبی در مسیرتان قرار نداشته باشد. ضمناً همیشه بیشتر از حد نیاز غذا، خوراکی و نوشیدنی برای جاده به همراه ببرید. شما باید احتمالاتی چون ترافیک سنگین و معطل شدن در جاده، خرابی اتومبیل یا بسته بودن رستوران مورد نظرتان را در نظر بگیرید. در فصل زمستان غذاهایی به همراه ببرید که کالری زیادی دارند و بدن را گرم می کنند. آجیل و میوه نیز باید حتماً در لیست خوراکی هایتان باشد. ناگفته نماند دستمال آنتی باکتریال برای تمیز کردن دست ها قبل از خوردن خوراکی و ظروف غذاخوری، قاشق، کارد و چنگال را از قلم نیندازید.

2safar

اشتباه شماره 11: در برنامه ریزی سفر جاده ای سختگیر و انعطاف ناپذیر بودن

اگر برنامه ریزی زمانی دقیقی برای سفر دارید و مصر هستید حتماً ساعت خاصی در فلان نقطه باشید، سفر را برای خانواده و به خصوص کودکان سخت خواهید کرد. در سفر با کودکان انعطاف پذیر بودن یک اصل است. ممکن است فرزند شما انتظار داشته باشد در یک مغازه ی سوغاتی فروشی توقف کنید تا چیزی برای خود خریداری کند یا اینکه احتمال دارد یک جاذبه ی توریستی یا منظره ی زیبا نظر بچه ها را به خود جلب کند و اصرار به توقف داشته باشند. در چنین مواقعی نرمش به خرج دهید و با دل بچه ها راه بیایید. خواهید دید سفرتان خیلی بهتر و با کیفیت تر می شود.

2safar