این اشتباهات را در سفرهای جاده ای با کودکان مرتکب نشوید - قسمت اول

این اشتباهات را در سفرهای جاده ای با کودکان مرتکب نشوید - قسمت اول

از بسیاری از جهان سفر جاده ای لذت بخش ترین نوع سفر است. شما با زمان و سرعت دلخواه خود سفر می کنید، هر وقت بخواهید توقف می کنید و به استراحت می پردازید، مناظر را از نزدیک می بینید و زیبایی ها را لمس می کنید و در کنار تمام این ها هزینه های سفر خود را نیز کاهش می دهید. سفر جاده ای ماهیتی ماجراجویانه دارد که سایر سفر ها از این نظر به پایش نمی رسند.

در کنار تمام این نکات مثبت، والدینی که می خواهند با فرزندانشان سفر کنند نگرانی هایی در ارتباط با سفر های جاده ای دارند. از آن جا که کودکان طاقت جایی نشستن به مدت طولانی را ندارند و زود حوصله شان سفر می رود یک سفر طولانی جاده ای می تواند آن ها خسته و بد اخلاق کند. با این وجود ما به شما اطمینان خاطر می دهیم این نگرانی به آسانی قابل رفع شدن می باشد. شما نبایدبه خاطر این دغدغه ها لذت سفر جاده ای را از کودکان خود بگیرید. این سفر ها خاطرات گرم و ماندگاری در ذهن کودکان ایجاد می کنند و شما مدت کوتاهی فرصت دارید این خاطرات را به آن ها هدیه دهید. به سرعت با رسیدن فرزندانتان به سن نوجوانی یا هجده سالگی، احتمال چنین سفر هایی کاهش چشمگیری می یابد.

2safar

در این مقاله راهنمای جامع و کاملی در ارتباط با سفر های جاده ای با کودکان برایتان فراهم کرده ایم که شامل اشتباهاتی می شود که نباید مرتکب شوید. با به کار بستن این راهنمایی ها سفر های جاده ای لذت بخش تر و شاد تری خواهید داشت و کودکان شما نیز عاشق سفر های جاده ای خواهند شد. با 2Safar همراه باشید.

2safar

اشتباه شماره یک: چک نکردن وضعیت آب و هوا

هر چقدر سفر جاده ای در روز های آفتابی و صاف روحیه بخش و دوست داشتنی است، در روز های بارانی و گرفته عذاب آور می باشد، به خصوص اگر آمادگی کافی برای آب و هوای سرد و گرفته نداشته باشید. در سفر با کودکان هرگز از چک کردن پیش بینی وضع هوا غافل نشوید. اگر چه این پیش بینی ها صد در صد درست نیست اما تصویر کلی خوبی به شما می دهد که چه انتظاری از هوا در روز های سفر خود داشته باشید. سعی کنید در هوای بد سفر نکنید و حدالامکان سفر خود را به تأخیر بیندازید. کودکان در هوای گرفته و بارانی بد خلق شده و زود کسل می شوند. شما نیز با رانندگی در هوای بد اعصاب مواجهه با بد اخلاقی کودکان را نخواهید داشت.

2safar

اشتباه شماره دو: انتظار خوش رفتاری از کودکان

منطقی باشید، شما به عنوان یک بزرگسال پس از چند ساعت از رانندگی خسته می شوید، چطور انتظار دارید کودک شما که به اقتضای سنش بی قرار است و دوست ندارد یک جا بماند ساعت ها در اتومبیل طاقت بیاورد؟ کلاً در سفر های جاده ای انتظار خود را از بچه ها پایین بیاورید و بیشتر درکشان کنید. اگر فرزند شما معمولاً خوش اخلاق است، توقع نداشته باشید در سفر جاده ای نیز رفتار معمولش را داشته باشید. بگذارید بچه ها سرو صدا و شلوغی کنند و کلاً در سفر شیطان باشند. دستوراتی مانند بنشین و نکن و ساکت باش را فراموش کنید.

2safar