این اشتباهات را در سفرهای جاده ای با کودکان مرتکب نشوید - قسمت سوم

این اشتباهات را در سفرهای جاده ای با کودکان مرتکب نشوید - قسمت سوم

در این مقاله راهنمای جامع و کاملی در ارتباط با سفر های جاده ای با کودکان برایتان فراهم کرده ایم که شامل اشتباهاتی می شود که نباید مرتکب شوید. با به کار بستن این راهنمایی ها سفر های جاده ای لذت بخش تر و شاد تری خواهید داشت و کودکان شما نیز عاشق سفر های جاده ای خواهند شد. با 2Safar همراه باشید.

2safar

اشتباه شماره شش: برنامه ریزی تمام سفر حول نیاز ها و خواسته های کودک

قبل از هر سفر بدانید تمام همسفران به یک میزان حق نظر دادن درباره ی سفر، لذت بردن از آن و انجام فعالیت های مورد علاقه شان دارند. شاید والدین داورطلبانه بخواهند در مقابل فرزندانشان از برخی خواسته ها چشم پوشی کرده و لذت بردن کودک برایشان اولویت داشته باشد، اما سایر فرزندان نسبت به یکدیگر چنین احساسی ندارند. فرزند هفده ی ساله ی شما دوست ندارد مطابق نظر و سلیقه ی کودک هفت ساله تان سفر کند. حتی خود والدین نیز ممکن است در این مورد اتفاق نظر نداشته باشند و یکی از آن ها نخواهد همه چیز مطابق نظر بچه ها پیش برود.

توصیه ی ما دادن حق مساوی برای نظر دادن به همه است. قبل از سفر وقت بگذرانید و علائق تک تک افراد را برای لذت بردن از سفر بپرسید و به یک جمع بندی برسید. مسلماً شما به عنوان اعضای یک خانواده برخی علائق و خواسته های مشترک دارید که می تواند نقطه ی شروع خوبی باشد. همچنین بهتر است زمانی جداگانه برای تفریح بچه ها و تفریحات بزرگسالان یا والدین در نظر بگیرید. اگر به شما خوش نگذرد، نمی توانید اوقات دلپذیری برای فرزندان خود نیز ایجاد کنید.

2safar

اشتباه شماره هفت: غافل شدن از کیت کمک های اولیه

خیلی خوب است که در سفر همه چیز خوب پیش برود و هیچ موقعیت اضطراری پیش نیاید، اما به خاطر این خوشبینی و امیدواری از کیت کمک های اولیه غافل نشوید. در سفر با کودکان همراه بردن چنین کیتی ضروری تر می نماید. قبلاً در مورد کمک های اولیه ی ضروری در 2Safar نوشته ایم. به آن مقاله رجوع کرده و کیت سفری کاملی برای خانواده ی خود فراهم نمایید و در تمام سفر ها این کیت را به همراه ببرید. سالی یک بار داروها و وسایل را بازبینی کرده و تاریخ انقضای آن ها را کنترل نمایید.

یکی از وسایلی که همراه داشتن آن در سفر های جاده ای ضروری است پاکتی برای حالت تهوع احتمالی کودکان در جاده است. شما که نمی خواهید وسط مسافرت اتومبیل شما به کثیف ترین حالت ممکن در بیاید؟

2safar

اشتباه شماره هشت: شلوغ کردن زیاد از حد اتومبیل و نداشتن جای کافی

بعضی والدین هنگام سفر جاده ای با کودکان تمام خانه ی خود را بار می کنند و طوری اتاق اتومبیل را شلوغ می سازند که جا برای تکان خوردن خود و کودکانشان باقی نمی گذارند. درست است که در سفر های جاده ای بر خلاف سفر های هوایی مشکل محدودیت بار وجود ندارد اما شما نباید بیش از حد با خود وسیله به سفر ببرید. وسایل شما باید فقط فضای صندوق عقب را اشغال کند و از گذاشتن وسایل اضافی جلوی پای خود و کودکان خودداری کنید. هر چه اتاق اتومبیل خلوت تر و مرتب تر باشد همه ی شما سفر راحت تر و شاد تری را تجربه خواهید کرد.

2safar