این اشتباهات را در سفرهای جاده ای با کودکان مرتکب نشوید - قسمت دوم

این اشتباهات را در سفرهای جاده ای با کودکان مرتکب نشوید - قسمت دوم

در این مقاله راهنمای جامع و کاملی در ارتباط با سفر های جاده ای با کودکان برایتان فراهم کرده ایم که شامل اشتباهاتی می شود که نباید مرتکب شوید. با به کار بستن این راهنمایی ها سفر های جاده ای لذت بخش تر و شاد تری خواهید داشت و کودکان شما نیز عاشق سفر های جاده ای خواهند شد. با 2Safar همراه باشید.

اشتباه شماره سه: نپوشاندن لباس راحت بر تن کودکان

چه برای کودکان و چه بزرگسالان پوشیدن لباس راحت در سفر جاده ای تضمین کننده ی راحتی و احساس خوب است. البته درک می کنیم که اکثر مردم دوست دارند در طول سفر شیک و مرتب به نظر برسند، به همین دلیل مثلاً پوشیدن شلوار جین را به شلوار ورزشی ترجیح می دهند. اما یک سفر طولانی جاده ای شوخی بردار نیست و شما نباید راحتی خود را فدای هیچ چیزی کنید. این موضوع برای ماه های تابستان بیشتر صدق می کند. پوشیدن لباس ناراحت در فصل تابستان همه را بی قرار می کند، چه برسد به کودکان. ضمن اینکه راحتی و شیکی هیچ منافاتی با یکدیگر ندارند. شما می توانید لباس هایی برای کودکان خود انتخاب کنید که زیبا و راحت باشند. در این رابطه چند مورد را رعایت نمایید: اولاً لباس هایی از جنس نخ انتخاب کرده و از الیاف مصنوعی و پلیستر اجتناب کنید. ثانیاً لباس های تنگ را کنار بگذارید و لباس های گشاد و راحت بر تن کودکان بپوشانید. در انتها اینکه به کودکان خود کمک کنید کفشی برای جاده انتخاب کنند که بسیار راحت بوده و بتوان آن را به راحتی از پا در آورد و دوباره پوشید.

2safar

اشتباه شماره چهار: تمیز نکردن اتومبیل قبل از سفر

اگر اتومبیل شما در طول سفر کثیف باشد احتمال بیمار شدن کودک به خاطر دست زدن به وسایل آلوده در اتاق اتومبیل بالا می رود. کودک احتمال دارد اسباب بازی یا حتی خوراکی را کف ماشین بیندازد و بعد دوباره آن را بردارد. کلاً هر چه داخل اتومبیل تمیز تر باشد سفر جاده ای لذت بخش تر می شود. به این شکل کودک بیشتر احساس بودن در خانه را دارد و می توانید راحت تر در یک ماشین تمیز به بازی بپردازد و شلوغ کاری کند.

بهتر است در طول سفر نیز به فواصل منظم توقف کرده و زباله ها را از از اتومبیل خارج کنید، داخل را کمی مرتب و تمیز سازید و سپس به راهتان ادامه دهید. در یک فضای تمیز و مرتب هم خودتان احساس بهتری خواهید داشت هم خیالتان بابت سلامت و بهداشت بچه ها راحت خواهد بود.

2safar

اشتباه شماره پنج: همراه نداشتن پتو و بالش

حتی اگر تصمیم دارید در مقصد در هتل اقامت کنید، نباید هرگز از همراه بردن وسایل راحتی و خواب بچه ها مانند پتو و بالش غافل شوید. والدینی که با بچه های خیلی کوچک سفر می کنند معمولاً از اهمیت پتو و بالش غافل نیستند اما برای بچه های بزرگ تر گاهی این موضوع نادیده گرفته می شود. با کمک بالش و پتو کودک می تواند هر زمان که بخواهد در ماشین بخوابد و به این شکل کمتر کسل یا بدخلق می شود. با خوابیدن کودک شما نیز به آرامشی که حقتان است در سفر دست می یابید.

2safar