ایرلاین ترکیه « تبریز 2018» را تبلیغ می‌کند

فرداد پرواز

13 آبان 1396


ایرلاین ترکیه در تمام پروازهای خود رویداد «تبریز 2018» را معرفی کند و همچنین در تمام آژانس‌هایی که ترکیش ایرلاین خدمات ایستگاهی دارد، این رویداد معرفی شود.

معاون گردشگری کشور در جلسه ستاد استانی، تبریز، 2018 با اعلام این خبر خاطر‌نشان کرد: «در ازای این معرفی و اطلاع‌رسانی، مشوق‌هایی برای ورود تورهای خارجی از سوی این ایرلاین در نظر گرفتیم و با توافق با جامعه هتلداران ایران از ظرفیت خالی هتل‌های کشور برای اسکان این تورها استفاده می‌کنیم.

محمد محب خدایی با بیان اینکه از 5میلیون ایرانی مقیم خارج از کشور، 130هزار نفر آنها متعلق به آذربایجان هستند، افزود: «با وزارت امور خارجه توافق کردیم که در قبال تبلیغات و معرفی ایران به گردشگران خارجی و آوردن آنها به ایران به‌ازای ورود هر 5 گردشگر خارجی یک بلیت رایگان سفر به ایران به آنها ارائه شود.» این مقام مسوول تصریح کرد: «به‌دنبال این هستیم که با برگزاری رویدادهای فرهنگی در هر آخرهفته در بازار تبریز بتوانیم یک تور گردشگری تعریف کنیم تا مسافران این تور با قطار از تهران و شهرهای مختلف به تبریز بیایند و در این رویدادهای فرهنگی مشارکت کنند.» به گزارش دنیای اقتصاد، معاون گردشگری سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در ادامه اظهار کرد: «لباس ویژه «تبریز2018» مخصوص مردان و زنان استان آذربایجان شرقی نیز باید طراحی و به‌عنوان یک الگو معرفی شود. طراحی و تولید این لباس می‌تواند در سال‌های بعد نیز ادامه یابد.

محب خدایی همچنین با یادآوری کنسرت «سی» در مجموعه فرهنگی‌تاریخی سعدآباد گفت: «بر اساس این الگو و با استفاده از اشعار شهریار و ظرفیت‌های هنرمندان استان آذربایجان شرقی می‌توانیم یک کارناوال زیبا راه‌اندازی کنیم تا ظرفیت‌های گردشگری و فرهنگی تاریخی این استان به شکل هنرمندانه‌ای معرفی و تبلیغ شود. به گفته وی، استفاده از فرصت جام حذفی و لیگ برتر فوتبال برای معرفی «تبریز2018» و تولید کالاهای فرهنگی مرتبط با این رویداد از دیگر برنامه‌های سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در این زمینه است. پیش از این در نهمین اجلاس وزرای گردشگری کشورهای اسلامی در نامیبیا، تبریز به‌عنوان پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی در سال ٢٠١٨ انتخاب شد؛ رویدادی که کمتر از دو ماه دیگر به آغاز آن باقی مانده است.


tnews.ir