ایران سرزمینی با شگفتی های بیشمار برای گردشگران خارجی است

فرداد پرواز

30 بهمن 1395


تهران - ایرنا - یک فعال حوزه گردشگری می گوید، ایران به لحاظ تاریخی، فرهنگی و تنوع آب و هوایی جذابیت فراوانی برای گردشگران خارجی دارد و به همین سبب باید در ارتقا صنعت گردشگری تلاش کنیم.

'عدنان مصلایی' روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا، افزود: با توجه به اهمیت موضوع گردشگری و نقش آن در توسعه اقتصادی و اجتماعی یک کشور، گردشگری مدرن به عنوان مفهومی جدید و نو، ارتباط نزدیکی با توسعه اقتصادی کشورها دارد و به عنوان عامل مهمی در اکثر کشورها مورد توجه قرار می گیرد.

وی یادآور شد: کشور ایران به دلیل پیشینه تاریخی و بناهای موجود و اقلیم جغرافیای خاص آن به عنوان تفرجگاه برای گردشگران داخلی و خارجی مورد توجه است.

به گفته مصلایی، در این میان شرکت ها و گروه های زیادی برای رونق این صنعت دست به کار شدند. شرکت هایی در حوزه گردشگری و ساخت و ساز از جمله این شرکت ها هستند.

مدیر روابط عمومی شرکت سرمایه گذاری و ساختمانی عظام گفت: گردشگری موضوع های متعددی از غذا ، هتل و مهمانسرا، صنایع دستی، حمل و نقل، دارو و درمان تا حتی ساخت دستشویی های بهداشتی بین راهی برای گردشگران دارد و لذا جای کار در این حوزه بسیار است.

مصلایی معتقد است، حتی ساخت دستشویی مناسب بین راهی میزان بالایی از اشتغال را می تواند ایجاد کند و می توان هزینه های آنها را با دریافت وجهی از مردم که به طور یقین مردم از آن استقبال هم می کنند، جبران کرد.

وی درباره هتل سرای عامری ها در کاشان گفت: این هتل بوتیک(سنتی-مدرن) دو سال است که میزبان گردشگران داخلی و خارجی است.

خانه عامری‌ها در سال 1378با هدف احیای بخشی از فرهنگ بومی شهر کاشان، به دست توانمند تیمی مجرب از مرمت‌کاران سپرده شد. پروژه مرمت این خانه‌ ارزشمند با دقت و وسواس در احیای طرح اصلی بنا و نقوش زیبای آن در سال 1393 به پایان رسید.

مصلایی در ادامه به پروژه نخستین پارک آبی روباز در جزیره کیش ،اشاره کرد که در دست اجرا است و افزود: این پارک آبی در خاورمیانه از بزرگترین و مطرح ترین پارک ها خواهد بود. چیدمان و بازی های این پارک از کشور کانادا خریداری و نصب شده است که بزودی افتتاح می شود.

وی همچنین درباره مشکلات صنعت گردشگری ایران گفت: ایران از پتانسیل خوبی برای جهانی شدن گردشگری برخوردار است اما برای توسعه گردشگری باید زیر ساخت ها مهیا شود تا این صنعت رونق گیرد.

به گفته مصلایی، سرمایه گذاری نیاز به امنیت دارد. در صورتی که بخش خصوصی وارد این عرصه شود به طور یقین شاهد رخداد های خوبی در این صنعت خواهیم بود.

وی تاکید کرد، حضور گردشگران خارجی در صورتی که با امکانات خوبی در زمینه های مختلف (هتلداری،حمل و نقل،غذا و رستوران و دیگر موارد ) در ایران مواجه شوند، می تواند زمینه ساز حضور بیشتر دیگر گردشگران خارجی شود.

این فعال بخش خصوصی در حوزه صنعت گردشگری تاکید کرد: صنعت گردشگری از جمله صنایع در ایران است، که با سرمایه گذاری اندک می تواند منجر به تولید ثروت و اشتغال بالا شود.


http://www.irna.ir