ایرانیان خارج از کشور بسته تشویقی گردشگری دریافت می کنند

فرداد پرواز

08 آبان 1396


معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با بیان اینکه ایران بالاترین زیرساخت های گردشگری حلال دنیا را دارد، گفت: ایرانیان خارج از کشور بسته تشویقی گردشکری دریافت می کنند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، محمد خدایی روز یکشنبه در همایش بین المللی اقتصاد و گردشگری حلال در سالن رازی دانشگاه علوم پزشکی ایران عنوان کرد: در کشور ایران همه شاخص های گردشگری حلال موجود است و مانند سایر رقبا نیاز به زیرساخت های خاصی ندارد.

وی افزود: گردشگری حلال در اقتصاد دنیا نقش مهمی دارد و 30 درصد از گردشگران دنیا را مسلمانان تشکیل می دهند.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی ادامه داد : باید اندیشد که چرا ترکیه، مالزی و اندونزی نسبت به ایران در حوزه جذب گردشگران حلال موفق تر عمل کرده اند و باید ذهن ها را به این معطوف کرد که اکنون به دلیل فواید بسیار گردشگری حلال، فرانسه و کره هم برای توسعه آن اقدام کرده اند.

خدایی تصریح کرد: استفاده از اخلاق اسلامی به عنوان یک محور مهم از زمان ورود گردشگر به کشور در فرودگاه و سپس در هتل هاتاکسی ها و مکان های مختلفی که به آنها خدمات ارائه می شود، مزیت قابل توجهی است.

ایران بالاترین زیرساخت های گردشگری حلال دنیا را دارد

محب خدایی تاکید کرد: ایران در زمینه زیرساخت های گردشگری حلال بالاترین جایگاه دنیا را دارد و می توانیم با الحاق شادی های حلال به گردشگران خارجی ،آنها را متوجه کنیم و که شادی فقط با نوشیدنی غیرحلال به دست نمی آید.

وی ادامه داد: اگر می خواهیم به 20 میلیون نفر گردشگر در چشم انداز ترسیم شده برسیم باید تغییر رویه بدهیم و به گردشگر حلال به عنوان یک محور شتاب دهنده توجه کنیم .


tnews.ir