برپایی غرفه تبریز در نمایشگاه گردشگری برلین

فرداد پرواز

9اسفند1395


شهردار تبریز در دیدار با سفیر کشورمان در آلمان با اشاره به این‌که نقش تبریز در ارتباطات ایران و آلمان، از دیرباز شاخص و تاثیرگذار بوده است، گفت: جایگاه کنونی تبریز در بخش های عمرانی، قابلیت‌های اقتصادی و حوزه‌های گردشگری، در خدمت تقویت روابط دو کشور است

صادق نجفی در این دیدار، با قدردانی از تلاش‌های سفارت آلمان، اظهار داشت: در سال‌های اخیر شاهد حضور مستمر تبریز در متن مناسبات اقتصادی، فرهنگی و گردشگری دو کشور بوده‌ایم؛ این موضوع، برای رسیدن به ایده‌آل‌های تبریز ۲۰۱۸، همچنان نیازمند پشتیبانی‌های بین‌المللی از طریق سفارت است.

وی با یادآور شدن پیشینه تجاری تبریز در ارتباط با شهرهای مختلف آلمان گفت: فعال‌سازی پرواز تبریز-هامبورگ، حضور گسترده در بازار فرش هامبورگ، شرکت در نمایشگاه گردشگری برلین و حضور تاثیرگذار هیئت‌های آلمانی در تبریز از جمله این موارد بوده که بی‌شک از پیگیری‌های هدفمند سفارت‌ کشورمان در آلمان نشات می‌گیرد.

نجفی از شرکت تبریز در نمایشگاه گردشگری برلین خبر داد و افزود: شهرداری تبریز با مجموعه‌ای از دستاوردهای ارزنده گردشگری و جاذبه‌های فرهنگی در مهم‌ترین نمایشگاه رویداد گردشگری جهان حضور فعال خواهد داشت.

شهردار تبریز خاطرنشان کرد: نمایشگاه ITBفرصت ارتباط رو در روی فعالان و سرمایه گذاران گردشگری جهان را با فضای گردشگری تبریز فراهم خواهد ساخت.

علی ماجدی سفیر جمهوری اسلامی ایران در آلمان نیز در این دیدار گفت: سفارت ایران در آلمان، مطابق وظایف دیپلماتیک خود، از ظرفیت‌ شهر مختلف کشور در ارتباط با آلمان پشتیبانی می‌کند.

وی با اشاره به این‌که تبریز از گذشته‌های دور نقش مهمی در ارتباطات بین‌المللی داشته است، اظهار داشت: ظرفیت های گردشگری ۲۰۱۸، فرصت ارزنده‌ای برای تقویت و تداوم نقش بین‌المللی تبریز خواهد بود.


http://tnews.ir