ایجاد باور اقتصادی در حوزه گردشگری کرمانشاه بسیار مهم است

فرداد پرواز

11 شهریور 1396


رییس کمیسیون گردشگری، اقتصاد ورزش و اقتصاد هنر اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی استان کرمانشاه گفت: ایجاد باور اقتصادی در حوزه گردشگری استان بسیار مهم است.

بابک ترابی در جلسه کمیسیون گردشگری، اقتصاد ورزش و اقتصاد هنر اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی استان کرمانشاه،اظهارکرد: استان کرمانشاه،در حوزه گردشگری دارای توانمندی‌ها و ظرفیت‌های بسیار بالایی است که نیاز است با تمرکز بر آنها،شرایط را برای رونق بیشتر گردشگری و در نهایت ورود گردشگر به این استان فراهم کنیم.

وی ادامه داد: ایجاد باور اقتصادی بودن حوزه گردشگری امری بسیار مهم برای فعالان این عرصه در استان است، لذا همه ما باید باور کنیم که از مسیر توسعه گردشگری می‌توان درآمدهای قابل توجهی را برای استان به دست آورد.

ترابی تصریح کرد: در این بین آژانس‌های گردشگری نقش بسیار مهمی دارند و می‌توانند با جذب توریسم و راه‌اندازی تورهای داخلی و خارجی گردشگری، به رونق این صنعت سفید کمک دوچندانی کنند.

وی البته یادآور شد: متاسفانه در حال حاضر اغلب آژانس‌های گردشگری استان فعالیت چندانی در حوزه تورگردانی ندارند و صرفا به فروش بلیط هواپیما کرمانشاه - تهران بسنده می‌کنند.

رییس کمیسیون گردشگری، اقتصاد ورزش و اقتصاد هنر اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی استان کرمانشاه گفت: اتاق بازرگانی استان کرمانشاه در حال راه‌اندازی چهار کمیته زیر مجموعه کمیسیون گردشگری شامل گردشگری و برند شهری، اقتصاد هنر، اقتصاد ورزش و گردشگری سلامت است که در آینده هر کدام از این کمیته‌ها امورات تخصصی مرتبط به خود را در سطح استان پیش ببرند.


http://www.isna.ir