ایجاد ۱۰ اقامتگاه بوم‌گردی در خراسان‌جنوبی

فرداد پرواز

13 شهریور 1396


مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خراسان‌جنوبی با بیان این‌که کمپ‌های کویرنوردی در شهرستان‌ها ایجاد و تجهیز شده است، گفت: 10 اقامتگاه بوم‌گردی در استان ایجاد شده است.

«حسن رمضانی» گفت‌: با اشاره به طراحی نرم‌افزار راهنمای گردشگری خراسان‌جنوبی، گفت: این اپلیکیشن در دو نسخه اندروید و ios طراحی و در اختیار مسافران و گردشگران قرار گرفت.

وی با بیان این‌که رونمایی از اپلیکیشن گردشگری خراسان‌جنوبی، اقدامی مبتکرانه است، افزود: گردشگران و مسافرانی که استان خراسان‌جنوبی را به‌عنوان مقصد گردشگری خود انتخاب می‌کنند، با نصب این راهنمای گردشگری بر روی گوشی‌های هوشمند می‌توانند به راحتی به نیازهای گردشگری خود دست یابند.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خراسان‌جنوبی خاطرنشان کرد: این اپلیکیشن شامل تاریخچه، آداب و رسوم، آثار تاریخی و گردشگری، جاذبه‌های طبیعی، موزه‌ها، خدمات رفاهی، صنایع‌دستی، حمل و نقل، مراکز زیارتی، سلامت و درمانی، بازی‌های محلی و مشاهیر هر شهرستان است.

رمضانی افزود: امسال برای هر شهر یک کتابچه طراحی شد که خاص جاذبه‌های گردشگری، آثار تاریخی و صنایع‌دستی هر شهر بوده و به دو زبان فارسی و انگلیسی چاپ و در اختیار گردشگران قرار گرفت.

وی، لازمه رشد و توسعه گردشگری و جذب بیشتر گردشگران را فراهم‌سازی زیرساخت‌ها در استان دانست و گفت: با کمک بخش خصوصی و سازمان‌های دولتی، ظرفیت‌های اسکان،به بهترین نحو برای مسافران مهیا شد تا با آرامش خاطر، تعطیلات نوروز را در این استان سپری کنند.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خراسان‌جنوبی اظهار کرد: با ظرفیت‌های فراهم شده امسال شاهد افزایش ۲۰درصدی اقامت مسافران و گردشگران در استان بوده‌ایم.


http://www.isna.ir